Skip navigation

Słyszy się, że jazda motocyklem bywa niebezpieczna. Zapewne to prawda, ale pasji nie można w sobie zagłuszyć.
Niektórzy fascynację motocyklami wysysają z mlekiem matki albo po prostu mają w genach.

przewożenie samochodu na przyczepce

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
motor

Autor: aristar
Źródło: http://www.aristar.pl/
Niekiedy jest przecież tak, że ta miłość bywa przekazywana z ojca na syna. Jeżeli ojciec z dziadkiem każdy wolny weekend spędzali w ogródku, żeby naprawiać oraz polerować swoje Motory, to z pewnością pasja ta też zakiełkuje w sercu ich potomka. W przeszłości wydawało się, że motocykle zarezerwowane są wyłącznie dla panów. Dzisiaj nie ma już to znaczenia, jakiej jest się płci, gdyż dużo kobiet bardzo dobrze radzi sobie na jednośladach. Jeśli więc mamy zamiar nabyć motocykl, to oczywiście trzeba wpierw zrobić prawo jazdy. Będzie nam o wiele łatwiej, jeżeli mamy już uprawnienia do kierowania autem. Dlaczego? Gdyż świetnie znamy już przepisy i nie musimy zastanawiać się przed skrzyżowaniem, kto ma pierwszeństwo. Własny motor to spełnienie marzeń dla wielu osób. Czekają one, aż skończy się zima, żeby móc wyprowadzić swoje cudo z garażu, wyczyścić i wyruszyć na szosy. Chcą poczuć moc silnika i wiatr we włosach. Kłamstwem jest, że motocykliści to dawcy organów. Duża część z nich jeździ przepisowo.

Niestety nierozważni ludzie zdarzają się zarówno pośród kierowców osobówek, jak i motocyklistów. Po prostu ich wypadki są często bardziej tragiczne w skutkach i medialnie głośniejsze.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie godny zainteresowania, to kliknij ten link. Zamieszczone tam wiadomości także Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje (https://mechanika-service.com/).

Jednak nie wolno uogólniać.