Skip navigation

Czeka cię nie lada wyzwanie. Jesteś zobowiązany zorganizować wyprawę dla kilkunastu osób z twojej firmy. Nie wiesz, w co włożyć ręce od czego zacząć. Myślisz, że chyba się nie wyrobisz, tyle bowiem przed tobą obowiązków. I nawet mimo, że ogarnąłeś już większość niezbyt fascynujących zadań nadal pozostaje najważniejsze – jaki środek transporty wybrać? Do wyboru masz kilka opcji, z których najlepsza to zdecydowanie autobus. Omówmy jednak pokrótce także pozostałe warianty.

autobus_wnetrze

Powiedzmy, że jedziecie za granicę, do Francji. Na myśl od razu przychodzi samolot. Prawdą jest, że Polacy od lat kochają latać. Wpływ na to mają na pewno bardzo dobre ceny (czasami można przecież „upolować” niesamowicie tani bilet i polecieć za 20-30 złotych), jak i czas takiej podróży. Zamiast tarabanić się innymi środkami transportu, samolot zrobi to szybko. Jednak jest to tylko pozorna szybkość, gdyż na lotnisku trzeba przybyć znacznie wcześniej przed odlotem, zdążyć na odprawę, później oczekiwać na bagaż. A lotniska także oddalone są od centrum, więc (w zależności od wielkości miasta, do którego się udajemy) czeka nas długa droga do celu. Ponadto, ciężko znaleźć odpowiednią ilość biletów na lot, który nas interesuje.

Czy zajmują Cię tego typu tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej tego rodzaju opisów znajdziesz na naszej nowej stronie. Zachęcamy!

Trzeba zarezerwować bilety zdecydowanie wcześniej, ale nie wiadomo czy cena będzie się wtedy kalkulować.

Samochód także nie spełni naszych wymogów, przez przesadnie duże koszty. Pociąg zaś wiąże się z uciążliwym przesiadkami. Jeśli bowiem wybieramy się zagranica to nie jesteśmy w stanie uniknąć tego rodzaju utrudnień. A zapanować nad całą grupą, która zapewne będzie rozrywkowa (w końcu wyjazdy firmowe to okazja także do zabawy) może być nie lada wyzwaniem.

Wobec tych plusów i minusów najlepszą opcją zdaje się być wynajem autobusów. Nie dość, że można zamówić je na każdy termin, to i koszt będzie najmniejszy. Istnieją też zalety organizacyjne. nie (odnośnik do strony) ma niewygodnych przesiadek, nie ma niepotrzebnych przestojów, cała grupa jest zorganizowana i nikogo nie brakuje. Dodatkowo, taki wynajęty środek transportu może zawieźć nas w każde miejsce, nie musi to być koniecznie duża turystyczna miejscowość. Nie musi to być wynajem autobusów z Krakowa czy z Warszawy. Nie trzeba jechać na daleko położone lotnisko, zamawiać wagony w pociągu i później szukać, który jest nasz. Nie trzeba też brać samochodu i jechać całym peletonem. W autobusie nie dość, że podróż jest wygodna, to jeszcze wszyscy uczestnicy, bezpiecznie dotrą do celu. Co ważne, w tym samym czasie!
Autor –