Skip navigation

Filtry w samochodzie powinno się systematycznie wymieniać, albowiem w przeciwnym razie może grozić to awarią oraz istotnym szkodom. Wobec tego każdy kierowca, jaki dba o swój samochód, niewątpliwie powinien pomnieć o wymianie filtrów powietrza i paliwa w samochodzie. Kiedy jednakże powinno się to uczynić?

Filtry powietrza zabezpieczają silnik, aby nie dostały się do niego przeróżne złe zanieczyszczenia. Silnik w czasie pracy zasysa naprawdę wiele kurzu, nie można dopuścić do tego, aby dostał się on do jednostki napędowej, ponieważ zdoła uszkodzić wiele znaczących części w samochodzie, takich jak tłoki albo powierzchnię cylindrów. Właśnie dlatego filtry (przeczytaj więcej) powietrza są tak znaczące w samochodzie i wypada pamiętać o ich regularnej wymianie.
Filtry oleju silnikowego mają za zadanie ograniczanie przeróżnego rodzaju zanieczyszczeń, jakie dostają się do silnika, oczyszczają też olej. Naturalnie filtr ten nie jest w stanie wyłapać wszelkich zanieczyszczeń, w związku z tym silnik w jakimś stopniu i tak się nieco zanieczyszcza. Jeżeli nie będziemy dbać o regularną wymianę filtra, wtedy zanieczyszczeń tych zacznie się robić coraz więcej, a to niewątpliwie nie wpłynie wartościowo na pracę silnika w naszym samochodzie – nie przegap.
filtry powietrza

Autor: mezuni
Filtry oleju w większości wypadków wymienia się wraz z olejem oraz uszczelką spustowego korka. Wymieniając filtr, wypada pamiętać o tym, żeby skorzystać jedynie z oryginalnych części, jakie pochodzą od rekomendowanych fabrykantów. Rzecz jasna są one droższe niż części nieoryginalne, niemniej charakteryzują się niesłychanie obfitą wydajnością oraz lepiej się sprawdzają.

Filtry paliwa posiadają za zadanie posiadają na celu gruntowne oczyszczanie paliwa. Zanieczyszczenia paliwa zdołają być dosyć groźne, w związku z tym filtr ten zawsze powinien funkcjonować w stu procentach dobrze. Wymiana filtra paliwa nie jest trudna, w związku z tym zdołamy bez kłopotu wykonać ją samodzielnie. Filtry paliwa nie są także kosztowne, za nowy filtr zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.