Skip navigation

Sprawdzenie czasu pracy kierowcy jeszcze do niedawna było dość trudne. Prawda była taka, że kierowcy kursowali o wiele więcej godzin aniżeli powinni w ciągu dwudziestu czterech godzin, bo woleli prędzej się wyrobić z ukończeniem zlecenia.

Jazda samochodem,  kierowca

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jednak dziś już w taki sposób funkcjonować nie mogą, bo jest coś takiego jak analizowanie czasu pracy kierowców. Na jakiej podstawie sprawdzane jest to przez jaki czas kierowca jechał? Otóż pomocą są tachografy i przedsiębiorstwa, które podejmują się analizowania wyników. Nie musimy sami, będąc szefem firmy przewozowej, sprawdzać pracy wszystkich kierowców, można zatrudnić do tego firmę, która będzie w stanie nam w tej kwestii wszystko ogarnąć. Będziemy wiedzieć ile wybrany pracownik przejechał kilometrów i w jakim czasie. A najlepsze jest to, że łatwiej będzie planować następne wyjazdy każdego kierowcy. Dobrze zainwestować w usługi firmy, która wszystko przeanalizuje i rozliczy, a do tego na dodatek przeprowadzi szkolenie dla kierowców, które pomoże w jak najlepszy sposób korzystać z możliwości, o których kierowcy nie zawsze mają pojęcie.
Praca kierowcy – plusy i minusy

Doradztwo Transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/

Ogółem, gdy pomyślimy o pracy kierowcy to widzimy raczej zalety. Jeśli dana osoba lubi jeździć samochodem to, czemu nie miałby na tym zarobić. Dlatego naprawdę dobrze pomyśleć czy naszym powołaniem nie byłoby bycie kierowcą. Jednak zanim zostaniemy pełnoprawnym kierowcą musimy pozdawać egzaminy na prawo jazdy i to zdarza się, że w różnych kategoriach i do tego potem, gdy już będziemy pracować w którejś z firm jako kierowca, to wciąż będą nas czekały szkolenia. Bo nie wszyscy wiedzą, że są szkolenia kierowców. Ludziom się zdaje, że wystarczy zrobić prawo jazdy i tyle. Jednak tak nie jest, praca zawodowego kierowcy wiąże się z różnymi sprawami, o których osoba jeżdżąca, na co dzień do pracy lub [job service – agencja pracy holandia] po zakupy i kilka razy w czasie roku do familii na drugi koniec Polski, zupełnie nie ma wiedzy, o tym, z czym zmaga się profesjonalny kierowca. Każdy kierowca posiada wiedzę, że po pewnym czasie jazdy ma obowiązek zjechać na przerwę, wie też, w których godzinach może wsiadać za kółko. A w trakcie szkoleń dowiaduje się o wielu rzeczach, które wspierają go w jego pracy. Szkolenia są różne, np. z obsługi urządzeń, które powinny być zamontowane w kabinie, a bywa i, że z tego jak szybko się nie męczyć za kierownicą.