Skip navigation

Pewnie ciężko to sobie wyobrazić, ale nawet zaniedbany pojazd możemy doprowadzić do stanu, z którego będziemy całkowicie usatysfakcjonowani. Jeśli chcemy to osiągnąć musimy mieć trochę samozaparcia, niezbędna jest też ochota do pracy. To wszystko natomiast nie może się powieść bez odpowiednich specyfików. Kosmetyki samochodowe są bardzo różne, do różnych elementów samochodu, ale już do lakieru możemy wymienić parę środków. Najbardziej popularne są szampony i żele do mycia.

pielęgnacja samochodu

Źródło: pixabay.com

Bez problemu zmyją błoto, kurz i bardziej odporne zabrudzenia. Niektóre z takich kosmetyków mają w składzie środki, jakie zapobiegają utlenianiu lakieru, to sprawia, iż kolor nie blaknie oraz zostaje błyszczący. Jeżdżenie w upalne dni, to gwarantowane odpryski asfaltu jak i liczne ślady po martwych muszkach i innych robakach. Bardzo ciężko je usunąć, na szczęście z pomocą przychodzi sprej z mocnymi detergentami, które poradzą sobie nawet z silnymi zabrudzeniami, a do tego nie uszkodzą lakieru. Do felg oraz opon również istnieją specjalne preparaty (patrz na OEM).

Czy zainteresował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to idź dalej akumulatory ciężarowe i przeczytaj tam nowe fascynujące wpisy. Nie czekaj!

Najlepsze są spreje do zmywania brudu z felg. Działanie tego typu preparatów jest przeważnie bardzo proste, trzeba bowiem rozpylić sprej, zostawić go na kwadrans, a potem spłukać. Następnie na błyszczącą nawierzchnię dobrze jest nałożyć odpowiedni wosk do felg, gdyż pozwoli to przez dłuższy czas cieszyć się idealnym wyglądem kół.

pielęgnacja samochodu

Nielakierowane zderzaki oraz listwa można zabezpieczać czernidłem, lub też specjalnym płynem, jaki nie jedynie pogłębia kolor, ale również tworzy wodoodporną warstewkę, która ochrania elementy przed zabrudzeniem i drobnymi uszkodzeniami. Do reflektorów, szyb oraz lusterek polecane są spreje, płyny oraz pianki, które nie pozostawiają smug, a do tego skutecznie chronią przed zabrudzeniami powierzchnie ze szła ochronną warstewką. Rozwiązaniem, które poprawi widoczność i bezpieczeństwo jest tak zwana niewidzialna wycieraczka (cena niewidzialnej wycieraczkki). To znaczy, iż rozprowadzona na szybie powoduje, iż woda szybko się skrapla oraz o wiele szybciej spływa po szybkie. To powoduje, że szyba szybciej schnie. Przy tym zwiększa się jednocześnie nasze bezpieczeństwo, ponieważ zabrudzona szyba czy smugi są w stanie spowodować gorszą widoczność, a co za tym idzie niebezpieczne zdarzenia na drodze.