Skip navigation

Zbliżająca się dużymi krokami wiosna to między innymi powód do dużej radości. W końcu za oknem się zazieleni, słońce coraz dłużej będzie wyglądać zza chmur, a temperatura istotnie się zwiększy, dzięki czemu szaliki i czapki będą mogły wylądować na dnie szafy.

Niezbędne jest jednakże właściwe przystosowanie się na pojawienie się wiosny. O czym głównie trzeba pamiętać?

opona

Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zacząć od przygotowania naszego samochodu. Niezbędne będzie głównie zmienienie ogumienia z zimowego na letnie. Zadanie nie pochłonie nam wiele czasu, a istotnie wpłynie na komfort jazdy i poziom bezpieczeństwa. Jeżeli nie mamy miejsca na trzymanie opon, musowo zorientujmy się, czy w naszym sąsiedztwie nie funkcjonuje przechowalnia opon. W większych miastach najczęściej nie ma problemu z odszukaniem takiego typu podmiotów. Za usługę przechowania opon nie zapłacimy zbyt dużo, a będziemy w stanie spać spokojnie jak i nie martwić się schowanymi gdzieś u bliskich lub znajomych oponami.

O zmianach winniśmy pomyśleć również w domu. Z uwagi na to, iż wiosną temperatura wyraźnie rośnie, winniśmy dokładnie przewietrzyć mieszkanie i zafundować sobie niewielkie zmiany w mieszkaniu, jakie będą nas po okresie zimowym pozytywnie napędzać do życia. Niewątpliwie właściwym pomysłem będzie wykorzystanie w naszej aranżacji świeżych kwiatów – zarówno tych ciętych jak i doniczkowych.

Naturalnie nie można zapominać również o garderobie, jaka bezsprzecznie powinna być uzupełniona o kilka nowych elementów. Możliwość schowania traperów w głąb szafy oraz wyciągnięcia z niej półbutów jest niezwykle kusząca. Być może warto nabyć nowe obuwie, szalik, który się przyda w czasie chłodniejszych dni, a także lekką kurtkę.

Miejmy jednakże w pamięci, żeby nie przesadzać nadmiernie z lekkimi ubraniami, gdyż pogoda w marcu jak i kwietniu bywa bardzo zdradliwa. Łatwo się przeziębić lub [fosforanowanie stali] nabawić znacznie poważniejszych schorzeń, z którymi będziemy zmagali się później przez dłuższy okres czasu.