Skip navigation

Zdecydowana większość młodych ludzi po osiągnięciu określonego wieku marzy o tym, żeby zapisać się na kurs i rozpocząć robienie prawa jazdy. Obecne przepisy szczegółowo precyzują wszystkie sprawy z tym związane. Aby można było przystąpić do egzaminu niezbędne jest osiągnięcie wymaganego wieku, pomyślne przejście badań lekarskich i ukończenie kursu w jednej ze szkół nauki jazdy. Tego typu kursy składają się z dwóch części, praktycznej i teoretycznej.

nauka jazdy

Źródło: pixabay

W czasie zajęć z teorii uczestnicy poznają przepisy ruchu drogowego, budowę i zasady użytkowania samochodów a dodatkowo podstawy pomocy medycznej. Praktycznie wszystko to, czego się nauczą w czasie takiego kursu sprawdzane jest później podczas egzaminu teoretycznego. Z kolei zajęcia praktyczne odbywają się w samochodzie z obecnością instruktora.

Żeby zdobyć nowe dane na opisywane zagadnienie sięgnij po szczegóły (http://www.purevent.pl/) – one z pewnością również Cię zafascynują. Zobacz to samodzielnie.

Samochody do nauki jazdy są specjalnie oznakowane, dzięki czemu inni uczestnicy ruchu widzą, że obok nich jedzie uczeń. Dodatkowo posiadają niektóre podwojone podzespoły, takie jak hamulce, jakich może używać instruktor w przypadku jakiegoś zagrożenia.

Przeważnie każdy kurs na prawo jazdy (zobacz kurs na prawo jazdy w Tychach) powinien się zaczynać od kilku lekcji teoretycznych, podczas jakich kandydat na kierowcę powinien się zapoznać z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi poruszania się na drogach. W pewnym momencie rozpoczynają się także lekcje praktyczne. Przeważnie będą się one odbywać na autach, jakimi jeździ się później podczas egzaminu w danym mieście, dzięki temu kursanci mogą się dużo pewniej poczuć w czasie tego dość stresującego wydarzenia.

O tym, jaki charakter będzie miała jazda decyduje już sam instruktor. Niektórzy będą od razu wyjeżdżać z kursantami na drogi i tam zaczynają ich uczyć właściwych nawyków, inni z kolei rozpoczynają na placu manewrowym i dopiero jak ktoś nabierze wprawy w podstawowych czynnościach jadą dalej. Podczas lekcji praktycznych kursant powinien zapoznać się z jeżdżeniem w różnych warunkach, dlatego też niektóre zajęcia odbywają się wieczorami czy na bardziej odległych trasach (zapoznaj się z ofertą: nauka jazdy w szkole Adept). Jeżeli instruktor umie uczyć i ma w miarę rozsądne osoby, to zaplanowany zakres godzin na jazdę bez problemów powinien większości wystarczyć.