Skip navigation

By zakupić jak najlepsze opony do naszego auta powinniśmy poznać nie jedynie wyniki testów, lecz także wiedzieć, w jakim miejscu kupić gumy, by zbytnio nie przepłacić. Dużo kierowców w celu oszczędzenia wiosną nie wymienia opon na letnie, więc przez cały rok jeździ na zimowych oponach. To nie jest zbyt dobry pomysł, bo co prawda jest możliwe by jeździć na tych oponach przez cały rok, lecz większość z nich źle odprowadza wodę i posiada słabą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeżeli w związku z tym ktoś nie ma opon na okres letni albo też uniwersalnych na cały rok, trzeba je kupić, ale za jak najlepszą cenę. Jak nie mamy pieniędzy na dobre opony, to lepiej upewnić się, czy nie można by założyć do naszego samochodu opon w tańszym rozmiarze. Czasami mała zmiana pojedynczego parametru zmniejsza cenę opony nawet o trzydzieści lub więcej procent. Tak jest bardzo często w przypadku rozmiarów, które są charakterystyczne dla bardziej wiekowych samochodów, jakich ogumienie było dawniej standardowe, natomiast aktualnie stało się nietypowe. Jeśli mowa o kosztach, to na pewno przewaga sklepów online nie jest już tak znacząca jak kiedyś. Mało tego, jest również tak, że czasem sklepy oferują towar, które nie są już na stanie. Odnosi się to do dostawców, którzy nie gwarantują płatności on-line. Następuje więc tego typu sytuacja, iż wchodzimy na stronę i kupujemy opony, a za chwilę kontaktuje się z nami sprzedawca oraz mówi, że tych opon już nie ma, natomiast można kupić inne. Jeśli zaś chodzi o punkty stacjonarne, to najczęściej od razu na miejscu możemy załatwić sprawę montażu, jak również można zostawić stare opony. Co prawda, oferta opon oferowana w sklepie jest zawsze mniejsza aniżeli ta spotyka w sklepach internetowych, jednocześnie potrzebny towar można zamówić oraz liczyć przy tym, na fachową poradę sprzedającego.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując nowe opony, czy to w warsztacie oponiarskim czy w sieci, na pewno spotkamy nalepki energetyczne. Identyczne znajdujemy na różnych sprzętach, przykładowo pralki albo lodówki. Takie nalepki są obowiązkowe, natomiast ich wzór powinien być identyczny i niezależny od wytwórcy. Co warto jednak wiedzieć, to w jaki sposób porównujemy opony tylko na podstawie etykiet, to możemy kupić produkt niepozbawiony wad, ponieważ etykiety etykiety kolorowe czasami nie podają całej prawy o oponach.