Skip navigation

W każdym samochodzie co pewien okres czasu należy wymienić jakieś elementy, które w pewnym momencie się po prostu się psują albo ulegają zwykłemu zużyciu. Będzie to na przykład dotyczyć żarówek, które mają nieprzyjemny zwyczaj spalać się zawsze w najmniej odpowiednim momencie.

Są kierowcy, jacy jeżdżą na jednym zestawie przez kilkanaście lat i nic im się nie dzieje, a w pewnych modelach samochodów należy co roku kilka z nich wymieniać. Dlatego też dobrą praktyką jest wożenie ze sobą zapasowego kompletu na wypadek jakiejś kontroli. W pierwszej kolejności niezbędna będzie żarówka do lamp przednich, taka jak na przykład osram d1s. Pamiętać także należy o lampach tylnych praz kierunkowskazach, jeśli chodzi o te ostatnie między inny mogą to być żarówki sygnałowe osram diadem – czy osram diadem jest droga.
wymiana

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważna dla długiej żywotności auta jest regularna zmiana oleju. Należy to robić albo co roku, albo po przejechaniu pewnej liczby kilometrów. Pamiętać przy tym należy, żeby zawsze kupować olej markowy, o odpowiednich parametrach. Dzięki temu przedłuży się żywotność silnika, a równocześnie zapewni jego odpowiednie smarowanie.

Jeżeli znajdujące się tu wiadomości są według Ciebie zajmujące, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie także przeczytasz coś ciekawego.

Doskonale sprawdzają się tu na przykład oleje orlen oil, zaliczane do najwyższej półki tego typu produktów – opony wrocław. Co parę lat przyjrzeć się także warto się ogumieniu w swoim pojeździe.

Opony Wrocław podczas jeżdżenia zwyczajnie będą się ścierać, ważny jest także ich wiek, ponieważ mieszanka wraz z upływem czasu zaczyna kruszeć i tracić właściwości. Z tego też powodu należy pamiętać o tym, żeby opony (zobacz opony do audi q5) również regularnie zmieniać na nowe.