Czym są tzw. zawieszenia hydrauliczne a także czym się różnią od hydropneumatycznych zawieszeń? Czy są to terminy, jakie możesz stosować zamiennie?
Na początek parę słów wyjaśnienia.
Hydraulika i hydropneumatyka są to dwa całkowicie różne pojęcia! Zawieszenie hydrauliczne jest to podejście, w którym tradycyjne amortyzatory zastąpione są przez tak zwane siłowniki. Swoista konstrukcja zawieszenia hydraulicznego umożliwia takim wozom realizować efektowne podskoki, przez co częstokroć definiowane one są mianem „tańczących aut”. Takowych podejść nie spotyka się w fabrycznych autach – poza modyfikacjami indywidualnymi. Z kolei zawieszenie hydropneumatyczne to system, który kojarzony jest przede wszystkim z czterokołowcami marek francuskich.
Zawieszenie hydrauliczne oparte jest o działanie specjalnej pompy (najczęściej będzie to zębata pompa), która oparta jest o silnik elektryczny zasilany przez akumulatory ulokowanymi w bagażniku pojazdu.
Czy uzyskane w tym miejscu informacje uważasz za atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://mechanika-service.com/), która również bez wątpienia okaże się zachęcająca.
Tryby owej pompy wzajemnie się napędzają – motor daje moc wałkowi jednej z nich, to natomiast napędza kolejne koło. Trzeba dodać, iż obydwa kółka przesuwają kanałami olej do tzw. hydraulicznych siłowników (zainstalowane są tam w miejsce amortyzatorów), co pozwala na prawidłowe działanie poszczególnych fragmentów układu. W przypadku zawieszenia hydraulicznego jedną z ogromniejszych ułomności jest bez wątpliwości brak opcji poruszania się takim czterokołowcem po publicznych drogach.
Z uwagi na to, że jest to indywidualna przeróbka, trudno mówić tu o homologacji na takie auto – co za tym idzie, pojazd tego rodzaju nie może być legalnie wykorzystywany na publicznych drogach.