Skip navigation

Świat mknie jak szalony codziennie. Widoczne jest to szczególnie w wielkich miejscowościach, w których śpieszące się tłumy osób i jeżdżące jak szalone samochody, nakręcają wielki miejski kocioł. Widać to również po zmianach zachodzących w nas samych, bowiem nieustannie zmieniamy się i wewnętrznie i zewnętrznie. Co prawda, stale mamy jakieś swoje nawyki, charakter, aczkolwiek mogą modyfikować się detale, niby dla nas niezauważalne, a jednak wpływające na nasze obecne i dalsze życie.

Tak, to właśnie one, za sprawą różnorodnych doświadczeń życiowych, nazywają i determinują nasze przyszłe postępowanie.

Ruch życia jest szczególnie widoczny w kwestiach, które przemijają z dnia na dzień. Wystarczy na przykład się udać na jakiś skup aut za gotówkę Wrocław albo skup samochodów, gdzie realizowane jest złomowanie aut czy kasacja pojazdów. Przecież jeszcze wczoraj dokładnie te auta jeździły po miejskich drogach, a dziś kończy się ich często krótki żywot. To samo możemy powiedzieć przecież o naszej ludzkiej kondycji. Jeszcze niedawno byliśmy młodzi, przyjmowaliśmy wszelkiego rodzaju wyzwania, byliśmy krzepcy i sprawni, a obecnie zbliżamy się do średniego wieku, a potem stajemy się coraz to starsi.

I tak właśnie przebiega ten ruch życia. W pewnej mierze piękny, ruch to przecież nasze wyjątkowe życie, niby twórczy, a jednak w konsekwencji fatalny, bo zbliżający nas do nieuchronnego dla wszystkich końca.

Te intrygujące posty posiadają swoją kontynuację. Pragniesz ją poznać? Więc idź do serwisu i tam ciesz się fascynującymi tematami.

Nie ma nawiasem mówiąc w naturze czy w ogóle w świecie nieożywionym materii idealnie ponadczasowej. Wszystko ma swój start i zmierzch, najpiękniejsza osoba i najbardziej połyskujący wóz prosto z salonu.

stare auta

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com

Taki jednak ruch życia to dodatkowo szeroki plus na rzecz naszego nastawienia do realności, skoro ruch jest bezlitosny i następuje dla każdego z nas powinniśmy korzystać z życia, jak najbardziej jest to możliwe. Skoro wiemy, że nasz czas przemija i kiedyś po prostu się skończy, powinniśmy wykorzystywać każdą sekundę, żeby spełniać swoje marzenia. Zobacz więcej na stronie:

To gwarant, że będziemy stale spełnieni, że chociaż próbowaliśmy. Bo nawet, jak się nie udaje, to tak właściwie liczy się chęć i ten ruch, który mobilizuje nas, aby non stop działać i się starać. To nasze przeznaczenie, które powinniśmy wypełniać każdego dnia, tylko wtedy będziemy żyć pełnią życia, nie będzie też w takim razie czasu na negatywne myślenie i zamartwianie się, co to będzie w przyszłości.