Skip navigation

To całościowe wyjście pozwala na unikanie kłopotów z szukaniem określonych elementów, żeby wymienić rozrząd.
Sprzedawany zestaw rozrządu posiada pompę wodną, napinacze oraz pasek rozrządu. Główną mocną stroną zestawu jest to, że gwarantuje on osobie, która dokonuje naprawy, łatwość wyodrębnienia wszelkich części, które służą do wymiany zestawu rozrządu.

zestaw rozrządu
Nie musimy szukać oddzielnie wszelkich podzespołów, tylko należy wybrać rodzaj zestawu. W obecnych czasach koszty na zamienne elementy do popularnych nawet aut są liczone w tysiącach a nie w setkach zł. Jeśli kierujący chce oszczędzić chociażby część wydatku, może sam poszukać potrzebnych zamienników do swego pojazdu.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetne omówienie (http://mastereducator.pl/czestochowa/) tego tematu. Koniecznie to przeczytaj!

Powinien jednak uzbroić się w cierpliwość i nie poszukiwać zamienników w pośpiechu. Zdarzają się takie sytuacje, że do identycznego modelu auta pasują odmienne elementy, które różnią się w zależności dla przykładu od opcji wyposażeniowej albo wersji silnikowej. W takiej sytuacji najkorzystniej jest odszukać część na podstawie numeru VIN. W tym numerze są zawarte wszystkie dane, które tyczą się danego pojazdu.

benzyna

Autor: Lidor
Elementy do samochodów moglibyśmy rozdzielić na cztery kategorie według dyrektywy GVO, która jest aktualna w Unii Europejskiej. Na bazie takiej dyrektywy możemy odróżnić części oryginalne, zamienniki porównywalnej jakości oraz pozostałe zamienniki. Elementy oryginalne (OE) są oznaczone logiem producenta auta oraz są do nabycia zazwyczaj w ASO. Zamienniki porównywalnej klasy, są to wypróbowane części zamienne, które przeszły niezwykle liczne testy klasy i otrzymały one właściwe certyfikaty. Dostępne są zazwyczaj w hurtowniach części.

Pozostałe zamienniki nie powinny być to elementy kiepskiej jakości, jednak to nie jest zweryfikowane najmniejszym testem lub potwierdzone jakimiś certyfikatem. W internecie moglibyśmy odnaleźć bardzo dużo części, które udają oryginalne, ale są wątpliwej klasy z fałszywym symbolem towarowym.