Skip navigation

Interesujesz się motoryzacją? Rozważ założenie własnego autokomisu. Wystarczy, że znajdziesz doskonale zlokalizowany jak też zadbany plac, a także zatroszczysz się o ciekawą reklamę swojej działalności.

Dla właściciela komisu automobilowego decydujący jest plac, na jakim będą ustawione samochody ciężarowe przeznaczone na sprzedaż.
samochody ciężarowe

Autor: mezuni
Jego powierzchnia zależeć będzie od tego, ile aut planujesz zaprezentować. Odwiedź stronę Benetrucks Jeśli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu winno się swobodnie zmieścić co najmniej parę – kilkanaście samochodów. Gdy rozkręcisz interes, być może będziesz potrzebować miejsca dla ponad pięćdziesięciu aut. Pamiętaj, że klienci muszą mieć luźny dostęp do każdego z aut. Miej na uwadze, iż liczą się rozmiary po otwarciu wszelkich drzwi pojazdu – łącznie z bagażnikiem.
Na terytorium nawet niewielkiego autokomisu musi znaleźć się także miejsce na pomieszczenie biurowe. Przeważnie jest to kontener z blachy, jednakże jeśli ma to być obszerny autokomis, wówczas zastanów się nad solidną budową. Komisy samochodowe zazwyczaj usytuowane są przy głównych drogach oraz na brzegach miast. Zdarza się, że powstają wprost przy domu właściciela. Przydomowy autokomis powinien być jednak dobrze oznakowany, ażeby ewentualni klienci nie mieli wątpliwości, iż w owym miejscu mogą kupić samochód.

Obszar autokomisu powinien być zagrodzony. Ze względu na wartość sprzedawanych przez ciebie aut, winieneś zadbać o odpowiednie systemy ochronne. Trzeba zamontować alarm, monitoring oraz skorzystać z ofert profesjonalnych firm ochroniarskich albo zwyczajnie zatrudnić nocnego strażnika (w szczególności w razie wielkiego autokomisu). Kiedy już wybierzesz miejsce, zastanów się nad interesującym eksponowaniem wozów określonych na sprzedaż. Ustaw wozy tak, żeby te większe czy naczepy wywrotki nie zasłaniały tych mniejszych. (Czytaj dalej) Miej na uwadze! Dla klientów ogromnie znaczącym czynnikiem jest należność.

W przypadku wozów z drugiej ręki musi ona być zauważalna. Najlepiej zawiesić nad przednią szybą ładną planszę z widoczną z większej odległości należnością.

ekscytujący wpis? Jeśli tak uważasz, to bez wahania kliknij tutaj, ponieważ na pewno warto zobaczyć tu (https://www.lontex.pl/sprzedaz-ograniczniki-predkosci) inne podobne posty.

Mniejszymi literkami warto podać rok produkcji samochodu i przebieg.