Skip navigation

Dogodna podróż jest jednym z istotnych fragmentów przy ich wyborze, a na komfort jazdy wpływa zawieszenie. Najświeższe są zawieszenia powietrzne, które da się założyć przy wszystkich kołach lub przy tylnej osi.
Głównym walorem tego wyjścia jest duże wygłuszanie drgań podczas jazdy.

Zawieszenia powietrzne również umożliwiają regulację wysokości auta podczas jazdy. Zwiększa to stabilność poruszania się. Dla przykładu, podczas jazdy w mieście, kiedy szybkości są niewielkie, zawieszenie podnosi się, a podczas szybkiej jazdy zmniejsza wysokość.

Jeśli życzysz sobie przeczytać większą ilość publikacji na nakreślany tu temat, to szczerze zalecamy ten serwis – kliknij i sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Zmniejszenie wysokości powoduje również obniżenie środka ciężkości, przez co auto lepiej wchodzi w łuk. Dodatkową wartością takiej metody jest jednolity prześwit, czyli niezależnie od wagi on nie maleje – .

samochody

Autor: gläb hörl
Źródło: http://www.flickr.com
Do istotnej wady zalicza się cenę takiego zawieszenia. Jest on niebywale wysoki. Nie tylko same części takie jak poduszki pneumatyczne, ale również kontrole. Muszą one być realizowane u fachowców wiedzących co wykonywać, gdyż system zawiera dużo elementów. Jak wiadomo, im więcej elementów tym bardziej długotrwały jest przegląd i więcej części może się zepsuć.

Czy po przeczytaniu tego tekstu udało Ci się wynieść coś fascynującego? Jeśli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu – z pewnością wciągną Cię bez reszty.

Im szybciej zostanie wykryta wada tym mniejsze koszty poniesiemy. Cześć segmentów posiada swoje zamienniki, co zmniejsza cenę naprawy, jednak zwykle poduszki pneumatyczne nie mają swoich substytutów – .

System trzeba zawsze ocenić w trakcie nabywania używanego pojazdu oraz po zimie, gdyż duża wilgoć sprzyja pokazaniu się wody w systemie.