Skip navigation

Decyzja o przenosinach do sąsiedniej wsi bądź do większego miasta czy nawet na odległy koniec kraju nie w każdym przypadku jest przemyślana. Czasami ustalenia dokonywane bywają w spontaniczny sposób, co oczywiście dodatkowo intensyfikuje stres związany ze sporymi zmianami.

Jak już ustalili psychologowie, zmiana adresu pobytu znajduje się na liście 60-ciu najbardziej stresujących sytuacji życiowych. Aby zaoszczędzić nerwów, należy zawczasu przygotować się do przeprowadzki, nawet jeśli do określonej daty zostało jedynie kilka dni.

przeprowadzki

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku warto z bliska przyjrzeć się sprzętom znajdującym się w mieszkaniu, ponieważ części z nich na pewno trzeba będzie się pozbyć – przecież zupełnie bezsensowną czynnością jest zabieranie z sobą dwudziestopięcioletniego łóżka, które w trakcie transportu może całkiem się rozpaść. A jeżeli ktoś przeprowadza się do o wiele mniejszego mieszkania, to chcąc nie chcąc może wziąć tylko wybrane sprzęty.

A tak przy okazji, warto też posortować posiadane ubrania i zdecydować, które jeszcze można nosić, a które obligatoryjnie trzeba wyrzucić lub oddać. Według znanego porzekadła najlepszych kompanów poznaje się w biedzie, ale na pomoc kolegów bądź członków dalszej rodziny nie zawsze trzeba liczyć. Sensowniej zlecić przeniesienie mebli i pozostałych sprzętów firmie zajmującej się świadczeniem wymienionych usług. Podczas internetowych poszukiwań warto również użyć fraz typu promocje przeprowadzki Wrocław bądź tanie przeprowadzki Gdańsk, żeby natychmiast poznać aktualne stawki. Dzięki

przeprowadzki

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com

temu nie mamy długu wdzięczności względem kolegów, a dodatkowo unikniemy kłopotliwych sytuacji, jeśli zginie jakiś kosztowny przedmiot.

Żeby przeprowadzka nie stała się przyczyną finansowego krachu, trzeba wyliczyć wszystkie opłaty związane pośrednio lub bezpośrednio z zmianą mieszkania. O frazie cennik przeprowadzki we Wrocławiu już wspomnieliśmy, ale bez starannie i mądrze sporządzonej kalkulacji zapewne się nie obędzie – przeprowadzki Wrocław cena.

Bezwzględnie mamy pamiętać o oczywistościach: jasnobrązowych paneli, które wspaniale pasują do nowiuteńkiej komody raczej do drugiego mieszkania nie weźmiemy. Nie powinno się zapominać o towarach spożywczych trzymanych w zamrażarkach. Jeśli nie będą wykorzystane do dnia przeprowadzki, to trafią na śmietnik albo na stół sąsiadów, a planując zorganizować parapetówkę, wpierw trzeba będzie udać się na solidne zakupy.