Skip navigation

Czyszczenie zbiorników pomoże w odpowiednim dopływie paliwa
Gdy dojdziemy do zdania, że nasz samochód nie działa tak jak powinien, to warto się namyślić, w jakim czasie ostatni raz przeprowadziliśmy czyszczenie zbiorników. Pamiętajmy, że mogą się tam pojawiać przeróżne zanieczyszczenia, które potem trafiają do paliwa, a razem z nim do silnika, skutecznie zaburzając jego właściwą pracę.

Kanister

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej takie zbiorniki nieczyszczone mogą rozpocząć się psuć, bo będą nieprawidłowo konserwowane, a co się z tym łączy, w pewnym momencie ma szansę się okazać, że po prostu ciekną (patrz tutaj). Jeżeli pragniemy uniknąć tego typu momentów, to musimy dopilnować, żeby takie prace były przeprowadzane dość regularnie oraz to przez odpowiednio do tego przyszykowanych ludzi, gdyż wtenczas będziemy mieli pewność, że nic niedobrego nie będzie się działo.

Filtry do paliwa należy regularnie wymieniaćSamochód działa jedynie dlatego, że dostaje potrzebną ilość paliwa. Dlatego też musimy zatroszczyć się o to, aby wszystkie elementy przez które przechodzi ta ciecz działały właściwie. Pompa paliwa może się zapychać oraz tak jak wszystkie inne części ma szansę się zużywać, a wtedy do silnika będzie dochodziło zbyt mało, lub zbyt dużo paliwa, przez to by tego uniknąć musimy pilnować, by okazała się co jakiś okres sprawdzana na przeglądzie oraz wymieniana.

Co więcej dużą rolę w każdym pojeździe odgrywają filtry (filtr stożkowy do skutera) do paliwa (o ofercie), gdyż to one zatrzymują wszystkie zanieczyszczenia, które mogą się zjawić w paliwie, a następnie dostać do silnika mocno go psując. Przez to po przebyciu odpowiedniej ilości kilometrów powinniśmy udać się do mechanika, aby wszelkie filtry zostały przez niego wymienione.

O wóz musimy zawsze troszczyć się
Jeśli chcemy się cieszyć z długiego używania jakiegoś samochodu, to powinniśmy o niego jak najlepiej dbać. Tylko wtedy będziemy posiadali pewność, że nas nie zawiedzie i ciągle dojedziemy nim w wyznaczone miejsce. Im więcej będziemy dbać o te części, które będą najmocniej narażone na zanieczyszczenia, tym dłużej będziemy się cieszyć z posiadania konkretnego auta.