Skip navigation

Jakość krajowych dróg pozostawia wiele do życzenia. Jesteśmy ciągle w ogonie państw Starego Kontynentu jeżeli chodzi o jakość oraz bezpieczeństwo naszych dróg. Jednakże z roku na rok budowanych jest coraz więcej tras, autostrad i dróg ekspresowych dzięki którym możemy sprawnie oraz w miarę szybo podróżować po Polsce.

Zanim jednak dogonimy kraje takie jak choćby nasz zachodni sąsiad pod kątem liczby i jakości tras i autostrad upłynie dużo wody w Wiśle. Wiele dróg jest wciąż w złym stanie. Niestety słaby stan dróg wpływa w dużym stopniu na kondycji naszych samochodów.

auto

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com

Efektem eksploatacji aut na krajowych drogach jest znacznie przyśpieszony proces zużycia sporej ilości części – doczytaj na tej stronie. Szczególnie podatne na usterki są podwozia, które muszą znosić niezliczoną ilość nierówności oraz pułapek na drodze przemierzanych z każdym kolejnym metrem. Częstą usterką, z jaką muszą liczyć się posiadacze aut jest problem, który dotyka tylnej osi. Gdy już stwierdzimy, iż problem dotyczy naszego auta (koła nachylają się do wewnątrz) należy natychmiast zgłosić się do specjalistycznego zakładu mechaniki pojazdowej.

Jeśli interesuje nas “regeneracja belki Citroen” tudzież “tylna belka Peugeot” powinniśmy poszukać opinii w internecie. W rezultacie dostaniemy dużą ilość informacji z adresami zakładów oraz opinie i recenzje dotyczące fachowości poszczególnych specjalistów. Co istotne naprawa (kup naprawa wrzecion od www.grupapartner.pl…) tylnej belki musi odbywać się zawsze zgodnie ze wskazaniami oraz dokumentacją producenta konkretny model auta.

Usterka dotyka dużą ilość właścicieli aut tj. Peugeot 206, 306 bądź też Citroenów Berlingo albo Xsara – porównaj . Część kierowców jest zmuszona więc w końcu zmierzyć się z tematem naprawy tylnej belki.

Dużo ludzi orientuje się zwykle w ostatnim momencie, ponieważ sama awaria może przez długi czas nie dawać żadnych objawów. Jedyną zewnętrzną oznaką może być, o czym już wspomnieliśmy, pochylenie kół tylnych co jest w stanie prowadzić po pewnym okresie do obtarcia kół o wnętrze nadkola. Kolejnym elementem są pojawiające się dźwięki wydobywające się z tylnego zawieszenia, przede wszystkim przy bardziej załadowanym pojeździe. Właściwą, dokładną diagnozę jest w stanie jednak postawić mechanik po sprawdzenie podwozia i ewentualnych rozszczelnień przy samej belce.