Skip navigation

Rozpoczęło się ciepłe i wyczekiwane lato. Turyści coraz chętniej wybierają się nad Bałtyk, szukając wymarzonego dla siebie atrakcyjnego pensjonatu, w którym bez zbędnego stresu będą mogli odprężyć się i odpocząć od nudnej i wymagającej pracy.

Niestety nierzadko samo dotarcie do celu wywołuje niemałe problemy.

fotografijka - samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Wyobraź sobie, że w końcu po ciągnących się bez końca długich godzinach w pracy wchodzisz do auta, bierzesz parasol, dmuchane koło, koc, jedzenie, picie i wyruszasz na trasę. Wtem okazuje się, że masz kłopot z samochodem i stoisz w polu gdzieś w zachodnio-pomorskiem. Pierwsze skojarzenie – laweta Szczecin – znajdziesz lawety w Szczecinie. Inaczej nie dojedziesz na miejsce. Kłopot w tym, że nieszczęścia chodzą parami i twój smartfon nie łapie zasięgu. Z pewnością nie jest to wyśniony i udany początek oczekiwanych wczasów. Nastrój momentalnie zmienia się o 180 stopni, do tego dochodzi stres i uczucie dezorientacji oraz zamętu, a przecież nie tak miało być. Z tego powodu zawsze przed wyjazdem w dłuższą podróż warto zapisać sobie w komórce albo notesie numery, które mogą być potrzebne w tego typu zaskakujących, podbramkowych sytuacjach. Obierz sobie parę lokalizacji na drodze, którą będziesz jechać i wynotuj takie kontakty jak właśnie laweta Szczecin, czy holowanie Koszalin. Nie potrzeba do tego wielkiego nadludzkiego wysiłku, a dostajemy dobre zabezpieczenie (blokady w skuterze) przed kłopotami z dotarciem do wyznaczonego miejsca. Zobacz również .

Jak rzecze znane powiedzenie – przezorny zawsze ubezpieczony. Należy więc planować swoje podróże nie wyłącznie pod kątem uciech, ale też myśleć o tym co może pójść nie tak i – w szczególności – jak temu zaradzić, a nawet niechcianym sytuacjom zapobiec.

Na wczasy wybieramy się by odpocząć poczuć się błogo przyjemnie i zrelaksować się, a nie dorzucać sobie zmęczenia, negatywnych emocji i zdenerwowania.