Skip navigation

Co czynić, podczas gdy nie mamy środków na zakup porządnego samochodu, a jednak pragnęlibyśmy poczuć więcej krzepy pod maską? Okazuje się, iż spotkać można bardzo interesujące wyjście, które pozwala na transformację klasycznego sedana w samochód ze sportową duszą.

Taka usługa wcale nie musi sporo kosztować, a efekty okazują się być imponujące. Przypatrzmy się temu rozwiązaniu.
Chiptuning to kapitalny środek na podwyższenie mocy w każdym samochodzie. Za pomocą zamontowania niewielkiego chipa likwidowane są wszelakie ograniczenia z jednostki napędowej. Dzięki temu nawet nasz mało imponujący samochód może odnaleźć w sobie nową energię. Powyższe rozwiązanie dostarcza nie tylko większą uciechę z kierowana – lecz też intensyfikuje bezpieczeństwo na drodze (z racji posiadania dużej rezerwy mocy, tuning samochodów i pojazdów) . Jednocześnie powinniśmy mieć na uwadze, że proces ten powinien zostać ukończony przez specjalistę – tak, by zanadto nie wysilił jednostki napędowej i nie spowodował nazbyt dużego zużycia benzyny. Niezbędne jest przeanalizowanie parametrów konkretnego silnika, aby właściwie zaprogramować sterownik. Gdy proces ten będzie dokonany na najwyższym poziomie, długo będziemy mogli cieszyć się – z niemal nowego samochodu.
drukarka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Toteż należałoby znaleźć najlepszego profesjonalistę w swojej okolicy. Spotkać można bardzo wiele warsztatów proponujących chiptuningowanie. Istotne, aby pamiętać, iż niepoprawnie przeprowadzony, może nie dostarczyć zamierzonego wyniku, a jedynie negatywnie wpłynąć na wytrzymałość auta. Najrozsądniej popytać wśród znajomych oraz zapoznać się z artykułami zamieszczanymi na forach internetowych. To właśnie w tych miejscach najskuteczniej będzie odnaleźć odpowiedniego fachowca, gdyż tam wypowiadają się osoby, jakie już skorzystały z opisywanego rozwiązania. Na pewno nie będziemy mieli kłopotu z odnalezieniem zakładu oferującego podkręcenie jednostki napędowej – nawet w najbliższej okolicy.

Cena tej usługi będzie zależał od gatunku posiadanej jednostki napędowej – wycena będzie każdorazowo przeprowadzana w odniesieniu do specyfiki przypadku. Z pewnością wszak takie rozwiązanie przyniesie nam dużo usatysfakcjonowania.