Skip navigation

Każdy z nas posiada jakąś pasję, jakieś swoje hobby, które powinien rozwinąć wraz z mijającym czasem. Perfekcyjna sprawa to taka, że jest to prawdziwa radość, a zarazem nasz codzienny sposób na zarabianie. Możemy natknąć się na takich ludzi, którzy zarabiają, a jednocześnie miłują swoją codzienną profesję, gdyż to zajęcie pokrywa się z ich zainteresowaniami. W większości jednak przypadków właściwie jest tak, że wykonuje się pracę i osobno zainteresowania. Oba zainteresowania są często od siebie oddalone. Czyli idziemy do pracy na osiem godzin, a po skończonej pracy można się oddać swojej pasji.

Ford Focus

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
A hobby to temat rzeka, ponieważ możemy interesować się w zasadzie wszystkim. Mogą to być auta, więc motoryzacja, może to być ogrodnictwo, sport, czyli różnorodne sfery albo wyraźnie jedna, przykładowo piłka nożna. Może to być wędkarstwo, podróżne, czytanie książek i zbieranie znaczków. Tak naprawdę, ile byśmy nie wypisali tu propozycji, to zawsze łatwo znaleźć kolejną, o której nawet nie pomyśleliśmy. Niemniej, jak hobby to raczej można znaleźć pewną regularność. Dla fana motoryzacji wielką radość spełni każda część zakupiona do samochodu – tutaj przykłady – różne wyposażenie wnętrza samochodu.

Są bowiem kategorie, które porządkują ten świat zainteresowań. To podobnie, jak posiadamy skrzynkę z narzędziami w garażu, gdzie jest miejsce dla wszystkiej rzeczy. To jednakowo jak nazywamy odmianę jakiegoś filmu czy muzyki. Po tym da się o kimś powiedzieć czy woli horrory, a może jednak komedie. Te kategorie da się też dopasować dokładnie do mężczyzny lub kobiety, choć są rzecz jasna wyjątki. Przykładowo jak powiemy, że ktoś się interesuje książkami czy muzyką, to więcej odpowiedzi przypadnie na płeć piękną (szczególnie w temacie książek), ale nie będzie to reguła, bo ta wartość rozłoży się tu raczej po połowie, choć z lekkim wskazaniem na panie. Jak na przykład powiemy o motoryzacji to wszyscy wskażą na panów, a jak o ogrodnictwie to na kobiety, choć i w tym temacie nie wolno być do końca pewnym jak to istotnie będzie. Ale jedno jest pewne, prawdziwego fana motoryzacji można rozpoznać po tym, że wie, co znaczy webasto albo sondy lambda (wyjaśnienie terminu: ).

Pewnym jest natomiast, że motoryzacja (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-ogrodowe-techkar/pianownice-ogrodowe-techkar,2,3840) to w większości mężczyźni, a ogrodnictwo kobiety. Z jednej strony wynika to z naszego wychowania, z drugiej z struktury mózgu. Nie wikłając się tu nadto w poprawność polityczną to wiele badań wskazuje, że panowie są lepsi w przedmiotach ścisłych, a kobiety w naukach humanistycznych. Ogólnie pewnie tak jest, ale jak życie ukazuje wyjątki zdarzające się dosyć często. Gdyby było odmiennie książki pisałyby jedynie kobiety, a naukowcami byliby tylko mężczyźni.