Skip navigation

Zawsze mamy niedogodnośćz wymianą opon, czy to z letnich na zimowe, czy na odwrót. Nie wiadomo, do końca, dlaczego tak jest, ale przecież jasnym jest fakt, że opony posiadają ogromnie istotny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Być może ta nasza beztroska bierze się z z braku informacji, z niewystarczającejilości wiadomości, czym jest opona zimowa a czym opona letnia. jakie są różnice, dlaczegoważne jest to, że nadają się do konkretnej pory roku?

opony samochodowe

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com

Opona zimowa określana jest właśnie tak, z powodu tak zwanych lamelków, które zapewniają przyczepność na śniegu.

Ten artykuł posiada niesamowicie ciekawą zawartość, ale odwiedź serwis www (https://placezabaw.com.pl/), który ma podobne informacje. Też z pewnością będą niesamowicie ciekawe.

charakteryzuje się dość małymi i wysokimi klockami – bieżnik ma grubość często większą niż 11 milimetrów. Oponawydaje sięjakby poprzecinana różnymi większymi wgłębieniami i mniejszymi nacięciami. umożliwiają one właściwe odprowadzaniewilgoci. Jednocześnie, nacięcia gwarantują wysokąszybkość przejazdu przez głębsza wodę. Miękka mieszanka, czyli bieżnik opony zimowej powinien odkształcać się pod naciskiem palców, zapewnia bardziej godną zaufania przyczepność w niskich temperaturach. Spis produktów znajdziesz na stronie: Opony dostawcze letnie

Opona letnia, w odróżnieniu od opony zimowej nie zawiera lamelków. elementy, które mają kontakt z asfaltem posiadają raczej dużą powierzchnię, są za tonieco niższe. Nowe opony mają zwykle od 6 do 10 milimetrów głębokości bieżnika. kanalików może być dużo lub mało, azależy to od zadań opony. Mieszanka cechuje się dość znaczną twardością,z pewnością jest tak, gdy zestawimy je z zimówkami. Artykuł dzięki uprzejmości:

opona samochodowa

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com

A w jaki sposób się odnosi do tego mieszanka gumy a temperatura? mnóstwo ludzi to lekceważy, a tak naprawdę to niezwykle ważny parametr. Można stwierdzić, że powinniśmy być zobligowani zmieniać ogumienie aż cztery razy do roku. Tak, to może dla kogoś szokujące, ale właściwie byłoby, gdybyśmy to zastosowali na zimę, na wiosnę, na lato oraz jesień, razem daje to trzy komplety. Dlaczego?

Letnia opona gwarantująca odpowiednią przyczepność w temperaturach między 10-20 stopni Celsjusza, nie spełnia swojego zadania w temperaturach wyższych niż 35 stopni. Natomiast opona mogąca obiecać przyczepność przy temperaturze nawierzchni graniczącej z 40 stopni Celsjusza, będzie się ślizgała przy temperaturze niższej niż 20 stopni. co to znaczy? Im gorętsze letnie dni tym powinniśmy stosować ogumienie, niż te, na których jedziemyprzykładowo w okresie wiosennym.