Skip navigation

Samochód, który od dawna nie nadaje się do użytku, wciąż stoi w twoim garażu? Jak najszybciej powinieneś coś z nim zrobić, ponieważ mogą wydzielać się z niego szkodliwe płyny, w tym paliwo. Auto złom Katowice to znakomite rozwiązanie dla niedziałających, starych aut. Nim jednak zatelefonujesz do jednej ze stacji, poznaj kilka podstawowych informacji.
Po pierwsze należy przygotować odpowiednie dokumenty, bez jakich nie może zostać przeprowadzone złomowanie samochodów Warszawa.

Samochód na złomowisku

Autor: Rosenwald
Źródło: http://www.flickr.com
To nade wszystko dowód rejestracyjny pojazdu i dowód osobisty właściciela. Jeśli miałeś wydaną kartę pojazdu, także nie możesz jej zapomnieć, a w przypadku gdy samochód brany był na firmę, niezbędna będzie faktura tego pojazdu (więcej na stronie). Gdy zapodziałeś jeden z dokumentów bądź załatwiasz sprawy w imieniu właściciela pojazdu, musisz posiadać na to specjalne zaświadczenia i pokwitowania. Razem z teczką dokumentów możesz dostarczyć pojazd do złomu, chyba że nie masz możliwości, aby załatwić transport. W takiej sytuacji dzwonisz po lawetę stacji, w której masz zamiar zostawić swoje auto, a w czasie godzin jej pracy będzie bezpiecznie przewiezione do właściwego punktu. Jak odbywa się cały proces złomowania?

Złomowanie samochodów

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Pracownicy firmy rozbierają samochód, zwracając uwagę na to, by pozyskać jak największy procent materiałów nadających się do ponownego użytku. Oprócz tego usuwają szkodliwe płyny, aby nie były zagrożeniem ani dla ludzi, ani dla przyrody, która wymaga szczególnej ochrony z powodu stałego wzrostu zanieczyszczeń. Stacja złomu zajmuje się wyrejestrowaniem pojazdu, ale samodzielnie musisz zająć się zerwaniem umowy z ubezpieczycielem (więcej szczegółów). Wystarczy, że przekażesz mu dokumenty otrzymane ze firmy demontażu, a wszystko zostanie sprawnie zrealizowane.

Czy ten komentarz z strony (http://eurea.pl/) zachęcił Cię do napisania swej opinii? Szalenie nam miło. Zatem nie czekaj i pisz coś!

Bezapelacyjnym przymiotem dla człowieka oddającego swój samochód jest nie tylko przekazanie go we właściwe miejsce, lecz także otrzymanie pieniędzy za pojazd podług określonych kryteriów. Szczegółowy cennik warto jest sprawdzić w określonej firmie.Złomowanie pojazdów (więcej informacji) możesz wykonać w wielu miastach, ale nie zapominaj, iż najważniejsze to wyszukać stację, która działa zgodnie z prawem. Nie wszystkie bowiem punkty mają należyte uprawnienia, zatem zwróć na to szczególną uwagę.