Skip navigation

Handel międzynarodowy stanowi dziś podstawową gałąź handlu w ogóle. Polscy przedsiębiorcy coraz liczniej ściągają atrakcyjne cenowo produkty zza granicy, sprzedając je w kraju po wyższej cenie. Pewna grupa handlowców zniechęca się jednak z powodu skomplikowanych procedur celnych.

Jeżeli planujemy zacząć sprowadzać produkty z Tajlandii, albo z innych krajów, a stresujemy się, iż z powodu złej interpretacji przepisów i braku doświadczenia, wpakujemy się w jakieś kłopoty, warto skorzystać z fachowego wsparcia. Posiadająca doświadczenie firma spedycyjna na co dzień ma do czynienia z odprawą celną, z łatwością da sobie zatem radę z dopilnowaniem wszelkich formalności, dotyczących dokumentacji, lub (Adwokat Waliduda) uiszczenia obowiązkowych opłat.

spedycja

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdą jest też to, iż firma spedycyjna ma już swoje układy, może więc usprawnić proces transportu towaru zza granicy. Jeśli chcemy sprowadzić towar, mamy do wyboru różne metody transportu. W przypadku wielkogabarytowych oraz ciężkich przedmiotów najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście fracht morski, albo spedycja kolejowa – zapoznaj się z ofertą firmy itl-omega . Zanim wybierzemy którąś z metod transportu, porównajmy ceny, ale też dopytajmy, jaki będzie czas transportu. Zazwyczaj transport drogą morską trwa dłużej, ale jest również tańszy oraz umożliwia przetransportowanie towarów niemal z każdego zakątka świata.

Spedycja kolejowa to rozwiązanie dość szybkie, trzeba jednak pamiętać, że nie wszędzie dostępne są szlaki komunikacji kolejowej, umożliwiające transport towarów. Niezależnie od tego, jaką metodę transportu towarów wybierzemy, czeka nas jeszcze odprawa celna. Do czasu transportu trzeba zatem doliczyć parę dni, a czasem nawet tygodni, niezbędnych na dopełnienie formalności celnych – pl.itl-omega.eu/services/transport-i-spedycja-kolejowa. Nie zapominajmy, aby kompletować wszelką dokumentację spedycyjną, wiążącą się z transportem towarów, tak, by w razie jakichkolwiek niejasności mieć poświadczenie swoich uczciwych zamiarów. Przy pierwszych paru razach formalności mogą nas przerażać i rozsądnie jest skorzystać z pomocy firmy spedycyjnej, później jest to już wyłącznie nasza decyzja, czy wolimy dopilnować wszystkiego osobiście i nieco zaoszczędzić, czy też wolimy komuś zapłacić i tylko oczekiwać na towar.