Skip navigation

Awaria auta może trafić się zawsze i wszędzie, nawet gdy wszystko zdaje się w porządku oraz postanowiliśmy pojechać na urlop. Ale czasem nie minie nawet 15 minut, a auto gaśnie oraz w żaden sposób nie możemy go uruchomić. W takich sytuacjach potrzebna jest laweta, jaka ściągnie auto z drogi oraz zawiezie do właściwego warsztatu.

laweta, pomoc drogowa

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy oferujące usługi związane z pomocą drogową częstokrotnie muszą kupić nową lawetę, toteż dobrze poznać parę sugestii, jakie ułatwią jej wybór. Przede wszystkim laweta może być albo samodzielnym pojazdem, albo przyczepą, jaką należy umocować do samochodu silnikowego mającego właściwą konstrukcję. Przy pomocy lawety można nie jedynie transportować samochody, ale również motory czy quady, też awaryjne, a wszystko dzięki wciągarce. Wciągarka jest wobec tego niezmiernie istotnym elementem lawety, na którą powinniśmy mieć uwagę, jeśli chcielibyśmy dokonać celnego zakupu. Co więcej laweta musi być wykonana z naprawdę wytrzymałych materiałów, a dokładnie z tworzyw o podwyższonej wytrzymałości. Wyłącznie wtedy będą mogły wytrzymać ciężar innego pojazdu. Należy również wiedzieć, iż odróżnia się różnorakiego typu lawety, zarówno jedno-, jak i dwupiętrowe. (lawety samochodowe) bowiem służą nie tylko do zabierania z drogi awaryjnych aut, ale również do przewożenia nowych modeli, które dopiero co wyszły z produkcji i muszą być zawiezione do salonu. Laweta musi być zabezpieczona przed rdzą, a w tym miejscu zwłaszcza sprawdza się cynk hutniczy.

mechanik, naprawa auta
Na końcu trzeba poinformować, aby mieć na względzie cenę – zakup musi być opłacalny, ale nie można kierować się za małą cenę, gdyż może ona wynikać z tego, że nie wszystko z konkretną lawetą jest jak trzeba. Wówczas powinno się szczegółowiej zainteresować tematem albo zupełnie odpuścić.Dzięki opisanym zaleceniom wybór właściwej lawety już nie będzie taki ciężki, jak może się na początku wydawać. Dlatego nie należy się obawiać. Niekiedy albowiem lepiej jest posłuchać rozważnych rad, by nie martwić się kupnem – nie można zaprzeczyć – niesłychanie wymagającego sprzętu, którym jest właśnie laweta Szczecin.