Skip navigation

Awarie auta zdarzają się nagminnie i w różnych lokalizacjach i okolicznościach. W takich sytuacjach przydaje się pomoc drogowa, posiadająca dobraną lawetą, jaka doholuje popsuty czterokołowiec do warsztatu. Przyprowadzanie aut z zagranicy w złym stanie technicznym jest dalej wykonywane. Do transportu auta w tym stanie potrzebna jest autolaweta (Szczecin).

Autor: Volkswagen
Odpowiednia laweta szczecin skonstruowana jest ze stali o podwyższonej trwałości, która umożliwia długotrwałe użytkowanie pojazdu, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych i przy dużym balaście. Istotne jest, by rama stalowa, tworząca najistotniejszy element konstrukcji była chroniona przed korozją. Do owego celu zwykle stosowany jest cynk hutniczy. Autrolaweta Szczecin musi posiadać solidny układ hamowania. Przestrzeń (lawety samochodowe) mogą stanowić szczebelki, względnie wypełnienie z blachy. Jej podjazdy winny być na tyle solidne, ażeby bez problemu mogły na nie najechać nawet nadzwyczaj ciężkie autobusy, czy samochody ciężarowe wspólnie z ładunkiem.Autolaweta może być jedno, bądź dwupiętrowa. Pomoc drogowa i poszczególni eksploatatorzy przeważnie stosują lawety ( jednopiętrowe, z kolei lawety mające dwa piętra sąlawety – (zabudowa lawety)wane przez fabryki samochodowe. Na lawetach bowiem przewozi się nowiutkie wozy do salonów samochodowych.Autrolaweta Szczecin może być zarówno samochodem, jak i przyczepą. Może więc być to pojazd z silnikiem, oddzielnie jeżdżący po drodze, jak i pojazd kołowy, jaki wymaga samochodu z silnikiem o stosownej strukturze.

Lawety ogólnie służą do transportu samochodów osobowych, jednak są również takie autolawety, które przystosowane są do przemieszczania skuterów, czy quadów. Autrolaweta Szczecin powinna mieć na swoim wyposażeniu wciągarkę, jaka znacznie upraszcza umieszczanie zniszczonych aut. Wyciągarka to swego gatunku kołowrotek z liną stalową, jaki stosowany jest do wydobywania pojazdów z rowów, kładzenie na koła wywróconych samochodów osobowych, transportowych, TIR i pozostałych pojazdów, np. po dachowaniu.