Skip navigation

Porsche Cayenne to pojazd, który nieco odbiega od samochodów kojarzonych z tą marką. To pierwszy sportowo – użytkowy pojazd tej marki. Bliźniaczą wersją tego pojazdu jest Volkswagen Touareg.

porsche-cayenne-2

Porsche Cayenne zostało wprowadzone do sprzedaży w roku 2002. Pojazd stanowi udane połączenie auta o sportowym zacięciu, wysoko zawieszonego pojazdu w rodzaju SUV i auta rodzinnego, przez co pojazd cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W Stanach Zjednoczonych jest najlepiej sprzedającym się modelem Porsche.

Pierwsza generacja tego modelu oferowana była z jednym z wielu silników benzynowych, w ofercie znajdował się także silnik diesel, o pojemności 3 litrów

Silniki

Silniki benzynowe różniły się od siebie pojemnością, konstrukcją i mocą. Najmniejsze jednostki napędowe, posiadały 3,2 litra pojemności i moc 250 KM, najsilniejsze zaś 4,8 litra pojemności i moc 550 KM. W pojeździe napędzane były wszystkie cztery koła a moc przenoszona była za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach.

Druga wersja

W 2010 roku zaprezentowano drugą wersję samochodu Porsche Cayenne. Podobnie jak w pierwszym przypadku, pojazd powstał na płycie podłogowej samochodu Volkswagen Toaureg, z tym, że drugiej generacji. Pojazd wyposażano w jeden z pięciu dostępnych silników. Oferowano 3 silniki benzynowe, jeden silnik typu diesel oraz samochód w wersji hybrydowej, z silnikiem benzynowym o mocy 333 KM i silnikiem elektrycznym. Samochód – podobnie jak poprzedni model – oferowany jest z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Skrzynia automatyczna posiada 8 przełożeń, manualna zaś 6.

porsche-cayenne-1

Porsche Cayenne to samochód oferowany z bardzo dobrym wyposażeniem podstawowym i dodatkowym. Kupując taki pojazd, kupuje się nie tylko środek transportu ale samochód, którego użytkowanie będzie źródłem przyjemności i radości z jazdy.