Skip navigation

Skoda Yeti to interesujący sportowo – użytkowy pojazd, który produkowany jest od 2009 roku. Samochód kwalifikowany jest jako 5 drzwiowy SUV i jest pierwszym tego rodzaju pojazdem, firmowanym znaczkiem Skoda.

skoda-yeti-1

Samochód został stworzony na bazie samochodu Skoda Octavia, w wersji z napędem na wszystkie koła. Poza inną karoserią, od samochodu Skoda Octavia, odróżnia ten pojazd bardzo mało elementów zewnętrznych. Inaczej jest we wnętrzu – Skoda Yeti posiada wnętrze o zupełnie odmiennym wyglądzie.

Pojazd został dwukrotnie poddany face liftingowi. Pierwszy – w roku 2012 – był bardzo delikatny, charakteryzował się zmianami niemalże kosmetycznymi. Rok później zdecydowano się na bardzo poważny face lifting – dokonano wielu zmian, zarówno w zewnętrznym wyglądzie samochodu, jak i dokonano wiele zmian elementów wewnętrznych, ale również wiele zmian natury mechanicznej. Pojazd zyskał nowe reflektory z paskami LED, nowe zderzaki, maskę silnika. Przekonstruowano również tył pojazdu. Pojazd dostępny jest w kilku wersjach malowania i nie chodzi tutaj tylko o kolor, ale i o sposób lakierowania – tak zwane samochody miejskie posiadają dwukolorowe nadwozie, dostępne są również pojazdy, które posiadają kolor jednolity.

skoda-yeti-2

Pojazd oferowany jest z silnikami benzynowymi o pojemności od 1,2 do 1,8 litra, oraz z silnikami typu diesel. Najsilniejsze jednostki napędowe posiadają moc 170 KM.

Pojazd jest oferowany z pięcio lub sześciobiegową skrzynią biegów, obsługiwaną manualnie, lub w wersji z automatyczną skrzynią biegów. Dostępne są modele z napędem przednim i napędem na wszystkie koła pojazdu.

Ciekawe rozwiązania techniczne, unikalny wygląd, komfort prowadzenia i wiele nowoczesnych udogodnień, to kilka z wielu powodów, dla których ten pojazd powinien wzbudzić zainteresowanie osób poszukujących auta o zaletach terenowych, ale nie pozbawionego komfortu jazdy auta osobowego.