Skip navigation

Ubezpieczenia komunikacyjne to polisy, które od lat znajdują się w grupie najpopularniejszych polis. Nie można się temu dziwić – niektóre są obowiązkowe, inne nieobowiązkowe, ale ważne dla każdego kierowcy. Większość ma świadomość, że ubezpieczenie komunikacyjne, to nie tylko wydatek, ale przede wszystkim ważna ochrona samochodu i zdrowia kierowcy. W przypadku zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową, każdy właściciel polisy może liczyć bowiem na odszkodowanie.

wypadek-ubezpieczenie

Polisa obowiązkowa.

Spośród wielu ubezpieczeń komunikacyjnych, na pewno warto wspomnieć o polisie ubezpieczenia OC. Jest to polisa obowiązkowa – każdy właściciel pojazdu powinien ją posiadać. Pamiętajmy o niej, szczególnie gdy zmieniamy samochód. Poruszanie się bez niej, to ryzyko znacznych kar finansowych, które jednak nie są największym problemem. Dużo większym może być konieczność zwrotu koszów związanych z wypadkiem. Jeśli sprawca wypadku nie posiada ubezpieczenia OC, koszty likwidacji szkody, tak naprawdę przechodzą na niego. Poszkodowany otrzyma swoje pieniądze od funduszu gwarancyjnego, jednak pracownicy tej instytucji będą wymagać zwrotu tej kwoty od sprawcy wypadku.

Polisy nieobowiązkowe.

Auto Casco, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, oraz inne polisy związane z samochodami i ich ruchem, nie są obowiązkowe, jednak bardzo potrzebne. Zapewniają, bowiem ochronę w wielu sytuacjach, które mogą zdarzyć się w życiu każdego kierowcy. Kradzież samochodu, nieprzewidziane zdarzenia skutkujące jego zniszczeniem czy uszkodzeniem to tylko przykłady. Bez względu na nietypowe zdarzenie, zawsze może być ono związane z wydatkami – ubezpieczenie zapewnia to, iż wydatki będą pokrywane z polisy ubezpieczeniowej.

Kierujący.

Zakup samochodu to formalność – można wybierać samochody różnych marek, w różnym wieku czy stanie. Każdy z nich to uczestnik ruchu drogowego – warto mieć tego świadomość i nie decydować się na jazdę bez ważnych lub obowiązkowych ubezpieczeń. Wykupienie ich kosztuje, jednak nie posiadanie może kosztować o wiele więcej, warto wiec posiadać wszystkie te, które w naszej sytuacji są niezbędne. Takie działanie może się nam tylko opłacać.