Skip navigation

Wejście w dojrzałość pociąga za sobą sporo ciekawych okazji, okoliczności oraz możliwości. Jedną z nich jest szansa zdobycia prawa jazdy. Wyraźna część społeczeństwa od lat dziecięcych marzy o posiadaniu zdolności kontrolowania auta, mając wyobrażenie samych siebie jako wytrawnych kierowców w luksusowych wozach, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

szczegóły tutaj

Autor: mick alto
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości, dobijając do wieku lat osiemnastu, niewielu z nas ma okazję zaimponować nam sprawnością wytrawnego mistrza kierownicy. Rzecz jasna niektórzy z nas mieli okazję siedzieć na kolanach rodziców podczas prowadzenia i mają jakiekolwiek obeznanie z prowadzeniem auta, w przy czym w zdecydowanej większości przypadków nie będzie miało to nawet minimalnego wpływu na nasze zdolności konieczne w czasie jazdy samochodem, a cała historia ma charakter jedynie dziecinnej zabawy w dorosłość.

Pierwsze auto też w zasadzie nigdy nie ma nic wspólnego z wozem, o którym marzyliśmy. O ile nie mieliśmy szczęścia urodzić się w bogatej rodzinie, wygrać na loterii lub dostać wielkiego spadku, zazwyczaj nasz pierwszy wóz to rodzinny samochód należący do własnych rodziców. Albo też duży wóz służbowy przy podjęciu pierwszej pracy, złośliwie łapiący gumę w najmniej odpowiednim momencie. (opony terenowe 4×4) Faktycznie, wiemy przez to jak założyć opony zimowe dostawcze, ale ciągle nie znamy uczucia jak to jest jeździć

opony

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

ekskluzywnym oraz wymarzonym autem. http://www.hurtopony.pl/wozki.html

Zdobycie pierwszego auta wiąże się z wieloma wyrzeczeniami młodego kierowcy, biorąc pod uwagę nieciekawą sytuacje na rynku pracy w Polsce i jedynie niewielu może pozwolić sobie na zakup nowego auta prosto z linii produkcyjnej. (Opony z hurtopony) Zazwyczaj decydujemy się na używane samochody z kilkuletnim stażem na drogach w związku z czym konieczne może okazać się nabycie nowych opon ,na przykład opony Kleber zimowe. Wiek samochodu łączy się niestety z wieloma kompromisami, na które musimy się zgodzić. Pojazd funkcjonujący na jezdniach kilka lat rzeczywiście cechuje się zdecydowanie bardziej atrakcyjną ceną od swoich następców, i o ile funkcje jezdne, elektronika pokładowa lub silnik niejednokrotnie funkcjonują bez zarzutu, przydatne może być lakierowanie samochodu.