Skip navigation

W każdym aucie przychodzi pora okresowej kontroli. Bardzo ważną sprawą jest cykliczny przegląd samochodu, podczas którego firma wykonująca przegląd powinna zwrócić uwagę na hamulce, poziom płynów, układ kierowniczy. Być może wyniknie zmiana związana z wymianą klocków hamulcowych w samochodzie.

To oczywiste, że dobrze działające hamulce gwarantują kierowcy i pasażerom samochodu bezpieczeństwo w czasie poruszania się w ruchu drogowym. Kluczowym elementem układu hamulcowego samochodu są klocki hamulcowe. Trzeba dbać o to, aby we właściwym momencie dokonać wymiany klocków hamulcowych na nowe, ponieważ ich słaba jakość wpływa negatywnie na skuteczność i drogę hamowania. Jeśli decydujemy się wymienić tarcze bądź klocki na EBC we własnym zakresie, powinniśmy poradzić się szybciej mechanika lub poczytać co nieco o tym – poznaj sklep OEM+ Tuning Center.

Jeżeli masz ochotę zgłębić większą ilość wiadomości na prezentowany wątek, to użyj serwisu (http://www.hdlabel.pl/oferty/Etykiety-z-zadrukiem-zmiennym), na której odnajdziesz zbliżone treści – śmiało kliknij ten link.

Przed założeniem nowego klocka trzeba wycofać tłoczek zacisku do pozycji wyjściowej. Szybciej możemy delikatnie odchylić silikonowy mieszek i sprawdzić, czy na tłoczku nie ma korozji spowodowane wypływem płynu.

samochód

Autor: Jin Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli są, należy zmienić tłoczek albo zacisk. Skontrolowania wymaga też kondycję gumowej osłony tłoczka hamulcowego. Sam tłoczek dobrze jest pokryć cienką warstwą specjalnego smaru do ruchomych elementów hamulców. Dlatego że elementów do zrobienia jest sporo, warto pracę zaplanować sobie na parę godzin.

Jeśli mamy pewną wiedzę warsztatową możemy zabrać się za samodzielną wymianę klocków hamulcowych sklep.oemtuning.pl, ale w innych przypadkach należy po prostu zlecić ją warsztatowi samochodowemu. Wtedy będziemy pewni, iż klocki EBC są poprawnie zamontowane, a nasze hamulce będą działać poprawnie i bezawaryjnie. Na hamulcach po prostu nie można oszczędzać – to przede wszystkim, a po drugie – firma, która wykonuje dla nas przegląd samochodu, wykona jazdę próbną aby sprawdzić poprawność pracy układu oraz poinformuje nas o właściwych metodach konserwacji i o konieczności unikania gwałtownego hamowania w czasie docierania się nowo wstawionych elementów, żeby zapobiec ich uszkodzeniu.