Skip navigation

Kiedyś żeby w samochodzie zrobiło się chłodniej otwierało się okna, a by było cieplej to powinna jechać maksymalna ilość osób i na dodatek dużo chuchać, wtedy robi się cieplej. Brzmi zabawnie i dziwnie, bo w dzisiejszych czasach przy pomocy jednego przycisku w aucie robi się cieplej lub chłodniej, fotele są podgrzewane tak samo zresztą jak i kierownica.

Dziś po prostu samochody posiadają klimatyzację, bo wszystkim zbrzydło to, że trudno jest wytrzymać w aucie latem czy zimą. Dzięki klimatyzacji przez zawsze posidamy optymalne warunki w samochodzie. Ale by klimatyzacja spełniała swoją funkcję trzeba ją uzupełniać, czyli jak to się powszechnie mówi, nie można zapominać o tym jak ważne jest napełnianie klimatyzacji, czyli jej nabijanie. Przy tym sprawdzany jest przy okazji stan klimatyzacji, czyli jej szczelność, by mieć pewność, że wszystko w odpowiedni sposób pracuje.

Czyszczenie systemu klimatyzacyjnego jest bardzo ważne

dowiedz się szczegółów

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Każda osoba, która posiada auto dobrze wie, że jest to związane z kosztami. Nie jest to niwielki wydatek, nie bez kozery mówi się: auto to istna skarbonka. Tak włąśnie jest, bo niemalże stale pojawia się coś, co warto zrobić, żeby lepiej się jeździło i co najważniejsze, żeby jazda była bezpieczna. Zalicza się do tego również m.in. czyszczenie klimatyzacji. O czym część kierowców niestety zapomina.

Jednak na szczęście ktoś coś powie i przypominają sobie, że w aucie wszystko powinno być doglądane i regulowane, bo w innym wypadku pojazd bardzo szybko byłby niezdatny do użytkowania. Oczywiście usłyszymy i takie głosy, że ktoś ma samochód (czytaj więcej lekki wóz strażacki) bardzo długo i nic a nic nie naprawiał, nie uzupełniał (popularna strona). Bo oczywiście ludziom zdaje się, że uzupełnianie oleju, czy napełnianie baku lub właściwie ustawienie lusterka to żadna ingerencja, a przecież bez tego auto w ogóle by nie jeździło i nie bylibyśmy w stanie bezpiecznie jeździć.

Do tego dochodzi klimatyzacja, którą nie każdy ma. Część osób sama stara się ją wyczyścić, a część wybiera się do warsztatu samochodowego, bo wie, że specjalista zrobi to lepiej. Jeżeli sami zabieramy się za czyszczenie klimatyzacji to bardzo często wybieramy metodę piankową. Jest to sposób znany każdemu kierowcy, który postanowił w końcu zrobić porządek z klimatyzacją w samochodzie. W warsztatach stawiają na bardziej zaawansowane metody. Jednak najważniejsze jest to, by klimatyzacja nie tylko pozwalała na utrzymanie odpowiedniej temperatury, ale też nie wydzielała jakiś szkodliwych substancji, które się w niej znajdą.