Skip navigation

Jeżeli myślimy wycieczkę zagraniczną albo wyprowadzkę do innego państwa, musimy także pamiętać o mniejszych, ale bardzo istotnych detalach.
Adaptery są to małe urządzenia, jakie umożliwiają podłączenie elektrycznego urządzenia do lokalnej sieci energetycznej.

W zależności od państwa ilość otworów w elektrycznych gniazdkach oraz umiejscowienie ich mogłyby się różnić. W dużej ilości krajów stosowany jest taki sam standard gniazdek elektrycznych, jaki wykorzystuje się w naszym kraju, ale są także tego typu miejsca, w jakich gniazdko wygląda całkowicie inaczej i konieczne jest wykorzystanie adaptera. Do gniazdek elektrycznych trzeba wybrać adapter zależnie od typu kontaktu. I tak przykładowo z innego adaptera korzystać będziemy w Wielkiej Brytanii, a z odmiennego w Chinach lub w USA. Nim wybierzemy kupno danego adaptera, powinniśmy sprawdzić czy na pewno zadziała on w państwie, do którego się wybieramy. Każdy adapter będzie dopasowany do odmiennego typu kontaktu oraz sieci elektrycznej. Najbardziej znane są adaptery dostosowane do pracy z kontaktami w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach.
opony - fotka

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
„Brytyjskie” wtyczki posiadają niezwykle swoisty wygląd z trzema bolcami w formie prostokąta. Bolec przeznaczony do uziemienia jest bolcem prostopadłym do pozostałych. Wtyczki bardzo wielokrotnie są też zaopatrzone w wewnętrzne bezpieczniki oraz funkcjonują pod napięciem 240 V oraz 220 V.

Zainteresował Cię omawiany post i musisz znaleźć pokrewne teksty? Kliknij zatem ten odnośnik i sprawdź więcej porad w treści (https://aristar.pl/antyposlizgowe-dywaniki-samochodowe-cool-liner-premium/)!

Moglibyśmy dzisiaj odnaleźć ciągle parę typów wtyczek, więc należałoby dobrze sprawdzić czy wybrany adapter z pewnością będzie pasował.

W Chinach używa się niezwykle dużo wariantów wtyczek, również tych europejskich. Może się zatem okazać, że kupienie adaptera okaże się całkiem niepotrzebne, lecz na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się w tego typu narzędzie.