Skip navigation

Awarię pojazdu wiążemy na ogół z niezbędnością odholowania go do warsztatu. Niemniej jednak w niektórych wypadkach auto możemy naprawić na drodze.

nowoczesne auto

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Reakcje kierowców na awarię pojazdu na szosie są przeróżne. Jedni natychmiastowo decydują się na odholowanie czterokołowca do mechanika, pozostali próbują usunąć usterkę samodzielnie. Musimy jednak mieć na uwadze, ażeby nie pogarszać sytuacji. Nie dolewajmy oleju zanadto pospiesznie, nawet wtenczas, jeżeli włączy się lampka informująca o kłopotach ze smarowaniem. Wpierw zaczekajmy, aż motor troszkę ostygnie (co najmniej kilkanaście minut) po czym jeszcze raz sprawdźmy poziom oleju. Jego nadmiar jest groźniejszy od nazbyt małego stanu! Kiedy stwierdzimy wyciek, stwierdźmy, jaki olej trzeba zastosować. Kieruj uwagę na komunikaty wyświetlane na desce rozdzielczej. Kontrolki żółte mają informacyjny charakter – pokazują zwykle, iż pojawił się jakiś ambaras i trzeba zameldować się do warsztatu, lecz nie trzeba przerywać naszej podróży. O poważnych ambarasach, jakie mogą przyczynić się nawet do zniszczenia motoru, informują czerwone komunikaty na wyświetlaczu.
Pamiętajmy – nie wszystkie usterki zdołamy usunąć na drodze.

Interesują Cię przedstawione tu dane? To świetnie – cieszy nas to! Wejdź zatem do następnej strony i doczytaj tutaj (mechanika-service.com/czesci-zamienne-branza-portowa-terminale-kontenerowe) aktualne wpisy.

Nierzadko nie uda się to także specjaliście. naprawa pewnych uszkodzeń wymaga bowiem użytku specjalistycznego oprzyrządowania. Tyczy się to dla przykładu usterek układu napędowego.

Może ci być potrzebna tzw. pomoc drogowa Zawiercie jest miastem, w którym taka pomoc zjawi się błyskawicznie. Oczekując na wsparcie, przygotuj wóz do możliwego holowania. Gdy ma ono przekładnię automatyczną, wówczas wybierz neutralny tryb.