Skip navigation

Znaczna większość kierowców korzysta z klimatyzacji samochodowej jedynie podczas wiosny bądź w lecie. Kiedy to panują wysokie temperatury. Zdecydowanie jest to wielki błąd, gdyż samochodowa klimatyzacja wysusza powietrze oraz pozwala pozbyć się wilgoci z wnętrza auta jesienią jak również zimową porą.

Z takiej samochodowej klimatyzacji należy korzystać przez cały rok. Bowiem w przeciwnym wypadku kompresor klimatyzacji może być narażony na awarię (Czytaj cały artykuł na: ). Jest on smarowany przez olejek, który miesza się z chłodzącym czynnikiem. Nieuruchamiana przez parę miesięcy sprężarka może się zapiec jak również zatrzeć. Kompresor klimatyzacji to bardzo drogi element całego układu samochodowej klimatyzacji. Jego wymiana jest w stanie kosztować nawet parę tysięcy złotych. Odpowiada on za obieg chłodzącego czynnika w całym systemie. A do jego uruchomienia wykorzystuje się pasek klinowy samochodowego silnika. Z tego więc względu zaleca się włączanie klimatyzacji bez względu na warunki pogodowe co najmniej raz na tydzień na przynajmniej dziesięć minut. Wiele razy można spotkać się z diagnozą, że sprzęgło klimatyzacji jest zepsute.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie (lisiekaty.pl/) opisującym podobne wiadomości. Są tak samo fascynujące, ponieważ odnoszą się do tego samego tematu.

kompresor klimatyzacji

Wypalone amortyzatory gumowe lub fioletowa barwa samej tarczy jest w stanie wskazywać na częściową bądź całkowitą niewydolność układu. A to powoduje wstrzymanie pracy tłoków jak również jest powodem poślizgu tarczy sprzęgłowej. Ten poślizg sprawia, iż sprzęgło klimatyzacji przegrzewa się. Szybki wzrost temperatury przyczynia się do uszkodzenia gumowych elementów całego układu. Ale na całe szczęście coraz częściej montowane są termiczne bezpieczniki cewek, ograniczające koszty powiązane z naprawą układu samochodowej klimatyzacji, zobacz jak to wygląda: . Potrzeba tylko odpowiednio wcześniej wyciągnąć niezbędne wnioski oraz w porę zareagować. W tego typu sprzęgle samochodowej klimatyzacji wystarczy czasem wymienić cewkę, splamować powierzchnie ciemne tarczy sprzęgłowej oraz koła pasowego. Wymiana łożysk także może poprawić parametry układu klimatyzacji samochodowej.

Dobrze jest z tego powodu używać klimatyzację samochodową przez cały rok. Niewątpliwie trzeba co jakiś czas robić przegląd układu jak również wymienić główne komponenty.