Skip navigation

W obecnych czasach bez samochodu osobowego czujemy się jak bez rąk. Tym bardziej młodzi faceci, chcący zaimponować swoim sympatiom, w jak najmłodszym wieku zdobywają prawo jazdy oraz wybierają sobie, na dobry początek, używany samochód. Kiedy to pierwsze zauroczenie własnymi czterema kółkami przeminie, wtedy przychodzi czas na realizację własnych pragnień. Auto może stać się amerykańską limuzyną bądź zostać wystylizowane na trabanta z czasów PRL-u. Pasjonaci wyścigów rajdowych postawią raczej na pojazdy sportowe.

kierownica Audi TT

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdą osobę stać na kupno nowiuśkiego, sportowego czterosuwu. Najczęściej młodzieńcy znają już podstawy mechaniki samochodowej albo przynajmniej znają sąsiada pracującego w tym zawodzie. W ten sposób, w niedługim czasie, samochód może zacząć prezentować się zupełnie inaczej, czyli na sportową modę. Karoseria pojazdu musi przejść niewielki lifting.

Jeżeli ten wpis jest według Ciebie godny uwagi, to kliknij ten link. Zamieszczone tam materiały również Cię zainteresują – to niezwykle użyteczne informacje (http://www.lpsp.pl/)!

Dołożone zostaną wydatne spoilery, a boczne, tylne szyby zostaną nieznacznie przyciemnione. To wszystko jednak stanowi tylko czysto dostrzegalny okiem efekt (aktualności). Sportowy pojazd ma nie tylko efektownie prezentować się, ale przede wszystkim sprawnie wchodzić w ostre wiraże i szybko przyśpieszać.

sportowy samochód

Autor: David Hurt
Źródło: http://www.flickr.com

Auto musi być więc sprzętowo przystosowane do szybkiej jazdy po krętych, a czasem również wyboistych drogach. W czym tkwi tajemnica sukcesu? Szkopuł w tym, aby sprężyny zawieszenia w Audi A4 1.9 TDI były odpowiednio twarde, a samochód pewnie trzymał się asfaltu, nawet podczas jazdy po dziurach, w które obfitują nasze polskie drogi. Tak ważne zadanie, jakim jest wymiana zawieszenia (sprawdź promocje!), warto powierzyć pracownikom stacji rewizji pojazdów osobowych i ciężarówek.

W tym przypadku oczywiście nie warto montować w samochodzie części wyjętych z innego auta – sprężyny muszą być kupione w sklepie motoryzacyjnym i przystosowane tak do jazdy sportowej, jak i do danej marki pojazdu mechanicznego. Dopiero w tak odremontowany samochód można wskoczyć bez strachu i wyruszyć na podbój świata.

Zasady bezpieczeństwa obowiązują tak w ruchu drogowym, jak i podczas wyścigów organizowanych w gronie przyjaciół. Szofer jest zobligowany ocenić swoje kompetencje i nie skakać się na głęboką wodę, aby nie narażać na utratę zdrowia, a nawet życia pasażerów czy przygodnych gapiów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące wiadomości na frapujący Cię dział. Przejdź do kolejnego tekstu oraz czytaj wpis tachograf cyfrowy.

Jak widać, przygotowanie samochodu wyścigowego trzeba potraktować pierwszoplanowo, a właściwe sprężyny zawieszenia od fiata doblo to tylko jeden z tych elementów (zerknij na ofertę), które są bezwzględnie potrzebne.