Skip navigation

Kategoryczna większość osób woli obecnie transport samochodowy. Z jakiego względu? Samochody są komfortowe, wyposażone w ogrzewanie i klimatyzację oraz ułatwiają samodzielne zaplanowanie podróży, w zależności od własnych oczekiwań lub potrzeb. Co więcej, samochód gwarantuje swobodę, nie trzeba bowiem przystosowywać się do godzin działania komunikacji miejskiej. Niestety, rosnąca ilość samochodów poruszających się po polskich drogach zwiększa prawdopodobieństwo wypadków. W jaki sposób się przed nimi skutecznie obronić?

wypadek samochodowy

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, należy nabyć ubezpieczenie. W Polsce konieczne jest ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Kliknij ten link i zobacz w treści zamieszczony tam tekst. Są tam uzupełniające informacje. One także podnoszą taką problematykę.

Dzięki niemu, odszkodowanie dla osób poszkodowanych z winy ubezpieczonego reguluje towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupiona została polisa. Naturalnie, odszkodowanie z OC – jest wypłacane na bazie strat, które poniosła dana osoba. Jeśli pragnie się ubezpieczeniem objąć też własne auto i siebie, wtedy wskazane jest zastanowić się nad kupnem nieobowiązkowego ubezpieczenia AC – autocasco. Najbardziej atrakcyjnym pod względem finansowym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na ubezpieczenia OC i AC w pakiecie, bowiem można spróbować negocjować oferowane przez ubezpieczyciela warunki.

Pragniesz przeglądnąć kilka następnych naszych wpisów? Fantastycznie! Pragniemy więc poinformować Cię, że jesteśmy na stronie (https://lemans.pl/) – znajdziesz nas w tym linku.

Oczywiście, wypadek samochodowy to wina nieuwagi kierowców, ich brawury bądź niedopasowania sposobu jazdy do warunków pogodowych. W takim momencie pojawia się temat jakim jest odszkodowanie z OC sprawcy – takiego wypadku. Podstawowe znaczenie ma więc rozsądne kierowanie pojazdem, żeby zagwarantować bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu. Ważne są także regularne przeglądy techniczne samochodu, aby uzyskać gwarancję, że w newralgicznym momencie zachowa on własną sprawność. Dodatkowo, kierowcy muszą zatroszczyć się o to, aby zmieniać opony letnie i zimowe. Zwłaszcza opony zimowe są istotne, gdyż zapewniają dobrą przyczepność do podłoża.

wypadek samochodowy

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Od wypadku ochronić może wyłącznie własna odpowiedzialność w czasie jazdy i sprawne auto. Na dodatek, warto zastanowić się nad zakupieniem ubezpieczenia AC, ponieważ ubezpieczenie OC jest wymagane przez polskie prawo. W prawdzie nie będzie w stanie zabezpieczyć przed wypadkiem, ale pomoże w walce z jego skutkami, tym bardziej że w czasie kolizji niekiedy dochodzi do zniszczenia samochodów czy uszkodzenia ciała uczestników wypadków.