Skip navigation

Wynajmowanie samochodu w naszym kraju łączone jest w głównej mierze z kręgami biznesowymi. Ogólnie uważa się, że koszt wynajęcia auta jest duży, że nie ma to uzasadnienia finansowego. A koszty bynajmniej nie są wysokie. W zasadzie cena za wynajem auta na jeden dzień odpowiada mniej więcej kosztom całodziennego korzystania z usług taksówkarza. Ale, w przeciwieństwie do usług korporacji taksówkarskich, pojazdy z wypożyczalni najczęściej są nowe, lub bardzo niedawno nowymi były. Ponadto wiele osób najzwyczajniej lubi kierować, czego nie da się zrobić z taxi.

wynajem aut:

Paleta wyboru spośród dużej ilości usług na rynku jest bardzo duży, pojawiła się bardzo duża konkurencja. Wypożyczalnie samochodów rzeszów mnożą się w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu. Dzięki dużej ilości usługodawców oferty są naprawdę niezwykle bogate i odpowiednie dla klientów. Możemy na przykład pożyczyć samochód w jednym mieście, np. na lotnisku, do którego przylecieliśmy, a oddać w innym mieście- taka usługa nosi nazwę One Way. Możemy nawet zażyczyć sobie podstawienia samochodu pod wskazany przez nas adres, można też umówić się z wypożyczalnią na zdanie samochodu w godzinach, w których biuro już nie jest otwarte. Może to być świetna usługa, jak potrzebujemy np. odwieźć się na lotnisko w oddalonym od naszego miejsca pobytu mieście, a samolot mamy w środku nocy.

W takim razie jaki dostaniemy wybór, jeśli chodzi o samą gamę pojazdów? Także i tutaj firmy zajmujące się wypożyczaniem aut mają nam wiele do zaoferowania. Znajdziemy bowiem samochody z różnych klas, ze skrzyniami automatycznymi a także manualnymi. Możemy wynająć małe, stylowe samochody do miasta, jak Fiat 500 czy Mini Cooper. Możemy wybrać pragmatyczny, większy samochód jak Opel Astra czy Renault Megane, wykrzesać nieco więcej emocji w samochodach z wyższego segmentu jak Ford (opony do ford kuga) Mondeo czy Opel Insignia. Znajdziemy też 8 czy 9 osobowe busy, sportowe sedany jak Mercedes C czy wyposażone w mocne silniki SUV`y jak Volvo XC60. Wybór jest niemały, więc i tutaj nie znajdziemy problemów.

Jeśli chodzi o same formalności, przy wynajmie auta (wypożyczalnia aut kraków) będziemy potrzebowali mieć ze sobą dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz, co niemal oczywiste, prawo jazdy- ważne przynajmniej od roku. Musimy mieć również ukończone 21 lat. Sporo wypożyczalni wymaga wpłaty kaucji, lub podania numeru karty kredytowej lub karty płatniczej, z której środki zostaną na czas wynajmu samochodu zablokowane. Naturalnie ich odblokowanie nastąpi zaraz jak oddamy samochód.