Skip navigation

W każdym samochodzie wykorzystywane są rozmaite płyny eksploatacyjne. Ich obecność sprawia, że możliwa jest bezawaryjna praca każdego auta. Do jednych z najważniejszych zalicza się olej silnikowy.

W każdym pojeździe wykorzystywanych jest kilka typów płynów mających charakter eksploatacyjny.

wnętrze samochodu

Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com

Płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów oraz silnikowy należą do jednych z najbardziej istotnych, wpływających nie tylko na prawidłową eksploatację samochodu, ale też na bezpieczeństwo osób korzystających z auta, doczytaj tutaj. Każdy z tych płynów musi być okresowo uzupełniany oraz wymieniany. Wymiana oleju powinna być wykonywana w terminach wskazywanych przez producenta danego modelu samochodu. Średnio wymiana oleju musi mieć miejsce po przejechaniu dziesięciu tysięcy kilometrów. Nie każdy kierowca w ciągu roku jeździ jednak tak dużo, aby taką ilość wyjeździć. Wówczas olej wymienić powinno się raz w roku. Podczas wymiany oleju nie wolno zapomnieć, że trzeba wymienić również filtry. Na rynku dostępnych jest kilka typów oleju. Jaki z nich będzie najbardziej odpowiedni? W tym względzie także najlepiej jest kierować się tym, co zaleca producent pojazdu.

samochód pod maską

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z elementów, z których składa się każde auto jest sprzęgło. Jego budowa nie jest złożona, jest to jednak naprawdę ważny element. Na jego trwałość w ogromnej mierze wpływa styl jazdy kierowcy.

Ruszając niezwykle gwałtownie przyczyniamy się do jego szybszego zużycia.

Zerknij na portal oraz prześledź wpis (http://sitodruk-maszyny.com/maszyna/flash-cures-maszyn-automatycznych/), który na pewno w całości Cię pochłonie, gdyż informacje w tamtym miejscu zawarte, przyciągają zainteresowanie.

Wymiana sprzęgła może nas sporo kosztować. Do tego wymiana sprzęgła związana jest z koniecznością wyjęcia skrzyni biegów. Z pewnością więc nie uda nam się zrobić tego samodzielnie. Do kosztów zakupu nowego sprzęgła trzeba więc doliczyć również koszty wynikające z jego wymiany w warsztacie – ważny link. Licznym kierowcom, zwłaszcza niedoświadczonym, zdarza się spalenie sprzęgła. Do tego rodzaju sytuacji dochodzi najczęściej wtedy, kiedy przed ruszeniem zapominają o tym, że należy zwolnić dźwignię ręcznego hamulca. Spalenie sprzęgła, które objawia się przede wszystkim nieprzyjemnym zapachem wewnątrz auta to jeden z najczęstszych powodów jego wymiany. Można tego uniknąć nie zapominając o tym, że nie należy ruszać z zaciągniętym hamulcem ręcznym.