Skip navigation

Autoserwis albo serwis samochodowy bywa wymarzonym zakładem pracy dla wielu nastolatków. Fascynacja pojazdami samochodowymi rozpoczyna się już w dzieciństwie, lecz dopiero w dojrzałym życiu takie hobby ma szansę na prawdziwą realizację. Wielu ekspertów rynku pracy sygnalizuje, że najrozsądniej pracować w zawodzie, który ma sporo wspólnego z naszymi pasjami. W takiej sytuacji do pracy przychodzi się z radością, a nie jedynie z poczucia przymusu. A dla pracodawcy taki robotnik to prawdziwy skarb.

auto

Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Naprawa samochodów bywa doskonałym zajęciem dla dżentelmenów, którzy odznaczają się spostrzegawczością oraz solidnością. Bardzo użyteczna jest także umiejętność logicznego myślenia, bo wykrywanie usterek jest prawie detektywistyczną pracą. Na koniec chyba najistotniejsza cecha. Otóż, naprawianie samochodów, jak określenie wskazuje, wymaga od serwisanta posiadania umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej na najwyższym poziomie – -> przeczytaj na stronie. Dość długi rejestr pożądanych cech zamyka sumienność i uczciwość.

Jeśli już wymieniliśmy cechy, jakimi powinien charakteryzować się mechanik samochodowy, to teraz czas, aby skupić się na kompletnie odmiennej kwestii, czyli spróbować wyliczyć te cechy, które w tej profesji są wielce niepożądane.

Interesujący wpis? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie przegląd okresowy dachu, którą tu odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Najgorszą z nich zdaje się być roztrzepanie, ponieważ nikt nie wyobraża sobie serwisanta, który ciągle gubi klucze albo inne narzędzia.

A poza tym pamiętajmy o tym, że naprawa samochodów de facto musi wszystkim kojarzyć się z brudnymi dłoniami i koniecznością pracy w halach wypełnionych zapachem spalin bądź olejów czy innych szkodliwych chemikaliów. A to przecież nie każdemu będzie odpowiadać. Komentując temat predyspozycji, którymi musi pochwalić się serwisant, trzeba dodatkowo mieć na względzie cechy, które z łatwością wymykają się wszelkim słowom. Kolokwialnie mówimy, że chłopak ma smykałkę, czyli szczególny dryg. A to już oznacza, że na przykład, potrafi on wsłuchując się w rzężenie silnika bezbłędnie zdiagnozować jego usterkę. Tego typu umiejętności są bardzo przydatne, bo z jednej strony posiadanie intuicji znacznie stopniu skraca czas pracy, a po drugie, usługobiorcy, czyli w naszym przypadku cały czas zajęci szoferzy, lubią, gdy już na wstępie słyszą, co prawdopodobnie uległo awarii.