Skip navigation

Holandia jest śliczna oraz zadbana. Przeważającym pejzażem są naturalnie wiatraki, które kiedyś służyły do osuszania terenów po jeziorach zaś obecnie stanowią znak tego państwa oraz niezapomniane widoki.
Sam Amsterdam, zatem stolica Holandii zaliczany jest do jednych z najpiękniejszych stolic globu.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Hardox

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko w tym mieście jest oKOŁO 1281 mostów, co czyni je niepospolitym. Miasto to uważane jest poniekąd za skansen – z leciwymi wiatrakami, kanałami, zabytkami bądź muzeami. Nie możemy również pominąć ogromnych ogrodów, które radują oko miłośników natury. Jeśli mowa już o ogródkach powinniśmy napomknąć o Keukenhof w mieście Lisse – te popularne są na całym globie. Na terenie ponad 32 ha podziwiać możesz głównie cebulowe kwiaty jak przeróżne rodzaje tulipanów albo hiacyntów. Każdego roku w Keukenhof sadzi się ręcznie w przybliżeniu 7 milionów kwieci, kiedy wyrosną oglądać je można jedynie przez dwa miesiące w roku (najlepiej na przełomie kwietnia oraz maja) – wtenczas ogrody czynne są dla odwiedzających.
Do jednych z najcudowniejszych zakątków Holandii należy też Scheveningen, to nadmorska dzielnica Hagi z molo jak też różnymi atrakcjami dla turystów. Tam, jeżeli trafimy w stosownym okresie podziwiać będzie nam dane także różnorodne rzeźby z piasku na wybrzeżu. Koniecznie musimy zobaczyć również dzieło Henrika Mesdaga, który uchwycił Scheveningen w sposób podobny do polskiej Panoramy Racławickiej.

Do Holandii dotrzeć nie jest trudno.

Zaintrygowały Cię opisane tutaj tematy? Jeśli potwierdzasz, to dowiedz się tu (https://www.autazbelgii.pl/oferta/) następnych wiadomości o tej tematyce. Kierunek pokaże Ci podany link.

Odjeżdżają tam każdego dnia busy Polska Holandia lubelskie jest rejonem z jakiego nadmienione busy odchodzą nawet parę razy na dzień.