Skip navigation

Oświetlenie samochodowe to wyjątkowo istotny element jego wyposażenia. Nikt nie wyobraża sobie jazdy bez reflektorów, oświetlają one naszą trasę w nocy. Ich jakość a także sposób funkcjonowania jest niezwykle ważny, aby bezpiecznie poruszać się po drogach.Istnieje kilka rodzajów reflektorów. Różnią się one między innymi sposobem padania światła i pod względem technicznym. Produkty jednakże muszą wypełniać wiele norm oraz wymagań.

opel vectra

Autor: RL GNZLZ
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy więc zdecydujemy się na montowanie na przykład w naszym Oplu Vectra Angel Eyes z OEM+ należy się upewnić, że stosowane oświetlenie jest zgodne z wymaganymi normami. styliści wymyślają coraz bardziej efektowne oświetlenia dla naszych pojazdów. Ich skomplikowany kształt czasami nie łatwo jest połączyć z wykorzystywaną w aucie technologią, więc czasami mogą nie oświetlać jednostajnym światłem lub nie sprawdzać się na przykład w trakcie bardzo szybkiej jazdy.

Jeżeli pragniemy wymienić lampy w naszym pojeździe przykładowo na światła Angel Eyes czy też inne, musimy się liczyć z pewnymi warunkami. Zależnie od modelu auta czas wymiany może się odpowiednio wydłużyć, skomplikowane mechanizmy mogą wymagać większej ilości czasu. Jeśli kupujemy nowy produkt, musimy sprawdzić czy ma znak homologacji europejskiej. Tego typu oznaczenie świadczy o tym, że jest on dopuszczony do ruchu. Lampy lub reflektory, które tego oznaczenia nie mają mogą powodować oślepianie innych użytkowników drogi, może skutkować to między innymi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, w przypadku gdy nadejdzie kontrola drogowa.

Można także poddać starsze reflektory renowacji, w przypadku gdy uległy one zniszczeniu z powodu promieni ultrafioletowych, co może zakłócać prawidłowy przepływ światła. Gdy wymieniamy żarówki, dobrze jest, by wymienić je parami, by zachować pożądaną symetrię światła.

Przypinam tu mój link do kolejnej witryny. Myślę, że zechcesz przejrzeć świeże posty, jeśli zainteresowały Cię te zamieszczone na tej witrynie.

Sprawia to, że będziemy dobrze widoczni na trasie oraz nie będziemy dezorientować innych kierowców. Każdy produkt musi spełniać odpowiednie wymagania i posiadać niezbędne certyfikaty, dobrze więc kupować produkty sprawdzonych firm sklep.oemtuning.pl. Będziemy wtedy pewni, iż nasze oświetlenie nie spowoduje żadnego zagrożenia na trasie.