Skip navigation

Zima to niekoniecznie lubiana pora przez kierowców, gdyż pogarszają się warunki atmosferyczne i trzeba wymienić opony letnie na zimowe. Chociaż nie jest to obowiązkowe w Polsce, to powinniśmy to zrobić. Z jakiego powodu?

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
Niewątpliwie z tego powodu, aby zapewnić sobie oraz pozostałym pasażerom bezpieczeństwo jazdy. Wiele ludzi sądzi, że opony zimowe nie robią dużej różnicy, jednak to nieprawda. Opony zimowe o wiele lepiej zachowują się w ciężkich warunkach, gdy pada śnieg. Tak samo niebezpieczna jest mokra droga, a gdy dodatkowo nagle ściśnie mróz i kałuże przeistoczą się w lodowiska, wtedy o tragedię nie trzeba się mocno starać. Dzięki zimowym oponom możemy znacznie skrócić moment hamowania przy ujemnej temperaturze ochraniając nas przed przykrym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, więc należy je założyć wtedy, gdy na dworze temperatura zbliża się do 0 stopni Celsjusza. To właściwa pora na wymianę i nie można tego odkładać, szczególnie jeżeli planujemy w dłuższą podróż.

Masz chęć poznać rozpatrywany temat z innej perspektywy? Jeśli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie tego linku. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (https://streamcross.pl/).

Grudzień to już zwykle czas, gdy musimy mieć zamocowane takie opony. Użyte w nich ogumienie zapewnia dużo większą przyczepność, a do tego opona nie robi się twarda oraz mało zwrotna nawet w razie znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy jakoś dostać się do pracy. Jazda autem w taką pogodę jest bardziej komfortowa aniżeli czekanie w mrozie na przystanku, aż przyjedzie autobus. Nie zapominajmy też, aby włożyć do bagażnika szpadel, jakim pozbędziemy się śniegu z podjazdu oraz szczotkę czy miotełkę pozwalającą na oczyszczenie szyb. W tym przypadku bowiem nie spiszą się mini odkurzacze samochodowe, którymi zbieramy okruchy, a zwyczajna skrobaczka oraz miotełka są wręcz stworzone do takich zadań.

Jeżeli chcesz kupić właściwe opony w Gdańsku, musisz wybrać dobry sklep oferujący tego rodzaju asortyment. Wyłącznie wtedy będziesz mieć pewność, iż jazda samochodem będzie bezpieczna. Dobrze jest skorzystać ze wskazówek sprzedawców, gdyż o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy kupić bez większej wiedzy (sprawdź!), kierując się zapachem, który uwiedzie nasz zmysł węchu, o tyle by kupić opony letnie lub zimowe powinniśmy już wiedzieć, co brać pod uwagę, by się nie zawieść – opony zimowe. Przy wsparciu fachowca wszystko pójdzie bez problemu.