Skip navigation

Każdy samochód po krótszym lub dłuższym okresie eksploatacji będzie miał na tyle zły stan, że nie będzie się opłacać go dalej naprawiać. W takim przypadku możliwości są dwie, albo samochód się uda sprzedać, albo go zezłomować.

samochód na złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com

Część kierowców wybiera jeszcze inne wyjście, czyli zostawia auto wynajem długoterminowy aut dostawczych gdzieś na parkingu i kończy za niego płacić ubezpieczenie, jednak jest to chyba najgorsze rozwiązanie, gdyż zakończyć się może poważną karą finansową. Aby było można przestać opłacać ubezpieczenie niezbędne jest wyrejestrowanie samochodu, a to z kolei będzie możliwe jedynie w takim przypadku, kiedy auto zostanie oddane na auto złom Tarnów i otrzyma się tam odpowiednie zaświadczenie. Takie regulacje wprowadzono jakiś czas temu głównie po to, żeby zapobiec różnym patologiom, często bowiem dochodziło do wielu nadużyć zarówno ze strony właścicieli, jak i firm zajmujących się złomowaniem samochodów. Dzisiaj przepisy są jasne i klarowne, i każdy, kto będzie chciał się pozbyć w sposób legalny starego auta będzie jednak musiał auto złom Toruń.

Sam proces złomowania pojazdu nie będzie zajmować wiele formalności ani czasu. Rzecz jasna niezbędne jest przedstawienie dokumentów samochodu, tu niezbędny będzie dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz jakiś dokument potwierdzający tożsamość właściciela. Jeżeli samochód nie da rady jeździć, to również nie ma większego problemu, firma zajmująca się usługami złomowania wysyła lawetę, na którą pojazd będzie ładowany i później odwieziony na auto złom Gdańsk.

samochody na złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Za zezłomowany samochód właściciel przeważnie otrzymuje kilkaset złotych, lecz tu trzeba uważać na jedną bardzo ważną rzecz. Przepisy bardzo wyraźnie bowiem mówią, że jeżeli waga pojazdu na złomowanie będzie mniejsza, niż wynika to z dokumentów, to firma zajmująca się złomowaniem może domagać się odpowiedniej dopłaty za każdy brakujący kilogram, więc niekiedy może się okazać, że jeszcze trzeba do tego dopłacić. Po załatwieniu tych formalności w stacji złomowania właściciel pojazdu dostaje odpowiednie dokumenty, z którymi następnie powinien się wybrać do urzędu miasta i tam załatwić sprawę wyrejestrowania.