Skip navigation

Pewnego rodzaju ciekawą nowinką może być fakt, że krystalicznie czysty dźwięk nie jest tym, czego szukają prawdziwi sympatycy muzyki. Znacznie bardziej istotny dla nich jest szum dobiegający z winylowej płyty.
Dlatego też do mody znowu wracają adaptery, na których można by delektować się niesamowitym klimatem wiążącym się ze słuchaniem muzyki za pomocą tego nośnika.

podłoga z paneli

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

sklepy muzyczne stale odnotowują wzrost zainteresowania takiego rodzaju sprzętem. Przy ich zakupie trzeba jednak dobrać dany model. Istnieją m.in.

Bardzo zaintrygowała Cię analizowana na tej stronie sprawa? W takim razie śmiało kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w linku (https://www.autopietrzak.pl/kontakt)!

adaptery ręczne i mechaniczne (co ciekawe te ręczne mogą być bardziej kosztowne niż automatyczne). Przez wzgląd na typ napędu można odróżnić dwie grupy adapterów: z silnikiem bezpośrednim (direct drive) oraz paskowym (belt drive). W adapterach ramię mogłoby wyróżniać się kształtem, długością oraz Łożyskowaniem. Tego typu adaptery mogą mieć przeróżne tzw. szlify igieł. Mogą być to szlif eliptyczny, sferyczny oraz liniowy. Nacisk igły na powierzchnię płyty może wynieść ok. 1,75g do 2 gram.

Trzeba jednak mieć świadomość, że w języku polskim istnieje wiele tzw. homonimów, czyli słów, które mają parę znaczeń. Są więc także adaptery jako urządzenia, które posiadają za zadanie dostosowanie do danej funkcjonalności narzędzia, który był stworzony w innym celu. W bieżącym życiu dość często stosowane są adaptery kart SD lub SIM do np. tabletów czy też telefonów komórkowych. Istnieją także odmienne rodzaje przejściówek, czyli sprzętów dostosowujących różnego typu przyrządu albo produkty elektroniczne.

Jednak słowo to znaczy również m.in. część przystosowującą kombajn do zbioru choćby kukurydzy. Cena adapterów zależy naturalnie od danego rodzaju i ich zastosowania. Może ona wynosić od paru zł do nawet kilku tysięcy.